Alt Coin

Cardano İçin Önümüzdeki Aylara Dikkat: 12 Borsa Listede!

Cardano’da başlatılan birkaç akıllı mukavelenin yanı sıra, ağ yavaş yavaş merkezi olmayan borsalar (DEX’ler) için bir mesken haline geliyor. Şu anda, SundaeSwap ve ADAX üzere birkaç DEX Cardano’da aslında yayında, lakin daha fazla DEX, Cardano ağında da başlatmayı planlıyor. Bu yazıda, önümüzdeki aylarda Cardano ağında yayınlanacak 12 DEX platformunu listeleyelim. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

İşte Cardano ağında yayınlanacak 12 DEX projesi

 • ADA Finance, Cardano’ya bağlı kuruluş teşviklerini tanıtan ve ADAFi Swap’ta marj süreçler için tasfiyeleri yürütmek üzere merkezi olmayan fiyat akışlarını kullanarak şeffaflık getiren birinci DeFi ekosistemi. ADA Finance üzerindeki her süreç Cardano’da gerçekleştirilir ve bir dizi ortak tarafından denetlenir.
 • AdaSwap, likidite sağlayıcıları için eşsiz bir merkezi olmayan ve gözetimsiz piyasa yapan tahlil sunan otomatik piyasa yapan (AMM) olarak fonksiyon görecek.
 • DOEX, kullanıcıların Cardano tabanlı kripto para ünitelerini birbirleri ile değiştirmelerine imkan tanıyor.
 • Cardax ile traderlar, Cardano tabanlı rastgele bir kriptoyu birkaç tıklamayla diğer bir varlıkla değiştirebilirler. Cardax kullanıcıları, projenin otomatik piyasa yapan (AMM) protokolünü kullanarak likiditeye hassas otomatik fiyatlandırma da uygulayabilir.
 • Ardana, Cardano tarafından desteklenen hepsi bir ortada stablecoin merkezi. Platform, ödünç almanın yanı sıra takas için de kullanılabilir. Ödünç alma özelliğini kullanmak, kullanıcıların kilitli Cardano tabanlı varlıklarına karşı sabit para ödünç almalarına imkan tanır.
 • ByronDex, ADA tabanlı DEX platformu. Projenin geliştiricileri, stoploss, limit, stop market ve öteki yaygın buyruk çeşitleri üzere başka merkezi borsaların özelliklerini platforma entegre ediyor.
 • Matrixswap, Polkadot ve Cardano ve Polygon Blockchain’leride yayınlana merkezi olmayan, sanal AMM tabanlı bir kalıcı takas ticaret protokolü. Kullanıcıların birden fazla token’i tek bir süreç altında toplulaştırmasına imkan tanıyan, çok tokenli takaslara sahip bir DEX toplayıcı sunuyor.
 • Minswap, çok havuzlu merkezi olmayan borsa. Kullanıcılar, Minswap aracılığıyla token’leri asgarî maliyet, asgarî vakit ve azamî rahatlıkla değiştirebilir.
 • MuesliSwap DEX, ADA ağıda DEX platformu başlattı ve birçok rakip ortasında Cardano’da bu yeni DeFi çağına atlayan birinci şirket oldu. MuesliSwap ile, klâsik ledger modeli yine gözden geçirilerek Cardano’da bir DEX’in modellenmesi ve uygulanması için yeni bir yaklaşım önerildi.
 • Ray Network, Cardano platformu için gelişmiş bir ekosistem sunuyor. Hedefleri, ağ için en güzel çok fonksiyonlu DeFi ekosistemini hazırlamak. XRAY, Ray Network ekosistemine güç sağlayan bir yönetişim token’i.
 • MeowSwap, Cardano ağında çalışan ticaret tahlilini sunmak için tescilli bir L2 ölçeklendirme teknolojisini sunuyor.
 • OccamX, üstün ticaret uygulaması ve bir finansal hizmetler listesi sağlayarak Cardano için başkan DEX olmayı hedefliyor. OccamX’in gayesi, platformda kıymetli kripto paraları piyasa sürmekte birlikte, merkezi olmayan spot ve türev ticaret için ana ticaret platformu olmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.