Kripto Bilgi

Cardano Metaverse Projesi Pavia’da Arsa Fiyatları Artıyor

Oyun uygulaması Pavia geçen hafta Cardano ağında kullanıma sunuldu ve blok zincirindeki ilk metaverse projesi oldu.

Pavia’da yaklaşık 100.000 “arazi parseli” çıkarıldı ve her biri, bireysel “koordinatları” olan benzersiz bir takas edilemez jeton (NFT) olarak basıldı. Bu parsellerin %60’ından fazlası Ekim ve Kasım 2021’de önceden satıldı ve geri kalanı 2022’nin ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

NFT’ler, somut veya soyut nesnelerin blok zinciri tabanlı temsilleridir. Metaverse’ler genellikle insanların gerçek dünyada olduğu gibi, ancak dijital olarak etkileşimde bulunabilecekleri sanal bir dünyayı tanımlar.

Pavia’nın yerel jetonu, oyun içi bir para birimi olarak işlev görüyor ve bunun %25’i Aralık 2021’de bir blok zinciri görüntüsünün ardından NFT toprak sahiplerine airdrop olarak gönderiliyor. Cardano tabanlı bir borsa olan Muesliswap’tan Veri, pavia jetonlarının 20 sentin biraz üzerinde satıldığını gösteriyor Yazma sırasında ve 107 milyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahip.

Veri, Pavia’da şu anda 8.300’den fazla arsa sahibi olduğunu gösteriyor. Ancak kullanıcılar, Pazartesi gününden itibaren varlıklarını parselleri üzerine yerleştiremezler. Pavia’dan gelen belgeler, “Lütfen geliştirmenin bu aşamasında, arazi parselinize herhangi bir içeriği ziyaret edemeyeceğinizi veya dağıtamayacağınızı unutmayın.”

Bir NFT pazarında listelenen Pavia metaverse’den arazi parselleri. (CNFT)

Proje, Ethereum gibi blok zincirler üzerine kurulu sanal ekosistemlerde sanal arsaların milyonlarca dolara satıldığı bir zamanda geliyor. Pavia’daki araziler, Cardano NFT pazarı CNFT’de 30.000 cardano (yazım sırasında 45.600 $) kadar yüksek bir fiyatla listelendi.

Şirketler son zamanlarda meta veri tabanında varlıklarını oluşturmak için acele ettiler. Bunlar, kripto borsası Binance’in beğenilerini içerir. Solana tabanlı bir metaverse projesi olan Portals’ta bir ofis inşa eden ABD ve bu ayın başlarında Decentraland’da amiral gemisi New York City mağazasının metaverse sürümünü piyasaya süren küresel elektronik üreticisi Samsung

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.