Alt Coin

Cardano Mucidi, ADA İçin Heyecan Verici Paydaşlığı Açıkladı!

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson Noel arifesindeki bir canlı yayında, 2022’nin ikinci yarısında başlayacağı için çok heyecanlı olduğu yeni bir iştirakten bahsetti. Pezesha’nın CEO’su Hilda Moraa, haberi Twitter hesabından paylaştı. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Charles’ın belirttiği bu yayının 7,42. dakikasından itibaren, bu yıl için en çok heyecanlandığı paydaşlık odağı Pezesha_Africa ile olanı. Afrika için bir uçtan uca finansal işletim sistemi oluşturmak gayesiyle Cardano ile el ele verdiğimiz için, bu iştirak konusunda da birebir derecede heyecanlıyım.

Afrika’da uçtan uca ödemeler için yeni Cardano iştiraki

Charles Hoskinson’ın görüntüde 7,42. dakikadan başlayarak bahsettiği iştirak, Cardano’nun Afrika’da peer-to-peer bir finansal işletim sistemi kurmak için Pezesha ile birlikte çalışmasıyla ilgili. Charles Hoskinson, bunu nasıl gördüğünü şu cümlelerle tabir ediyor:

Kenya’daki yahut Afrika’daki rastgele bir ülkedeki Blockchain tabanlı bir kimliğe ve kredi puanına sahip bir müşteri, tek bir tıklamayla stablecoin’ler aracılığıyla kripto kredisi alabilecek ve daha sonra birebir biçimde geri ödeyebilecek.

Buradaki süreçler Cardano üzerinden gerçekleştirilecek. Charles Hoskinson, şu anda mikrofinans alanında faiz oranının %40’lık bir temerrüt oranıyla yıllık %35-80 olduğunu hatırlattı. Pezesha’ya gelince, faiz oranı ayda %3-4 (yılda %36), temerrüt oranı ise %2 olacak.

Charles Hoskinson, Cardano tabanlı bu finansal işletim sisteminin Pezesha ile devreye girmesinden sonra Afrika’daki klâsik mikro finans alanından daha büyük olacağını belirtti. Bunun, müşterilere nazaran sermaye fazlalığı ve rekabet nedeniyle faiz oranlarının kademeli olarak düşmesine neden olacağına inanıyor. İkinci olarak, Cardano’nun bu iştirakle Afrika’daki bankacılık sistemini büsbütün atlatacağını düşünüyor. Charles Hoskinson, daha sonra bu Blockchain tabanlı sistemi, Afrika’nın her yerine yaymanın yollarını bulmak istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.