Alt Coin

Cardano Mucidi, Bu 2 Altcoin’e Ateş Püskürttü: Ziyan Veriyor!

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, ağ üzerine inşa edilen altcoin projeleri CardStarter ve SundaeSwap geliştiricilerine ateş püskürdü. Topluluk bir müddettir verilen kelamlar gerçekleşmediği için kızgın ve tartışma toplumsal medya üzerinde sürdürülüyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Cardano projeleri başarısız vaatler yüzünden tartışıyor

Cardano Blockchain tabanlı iki proje ortasında devam eden dram, Pazartesi günü birden fazla toplumsal medya platformunda tırmanarak ADA topluluğunu dehşete düşürdü. Problemler, hızlandırıcı program CardStarter’ın kendi DEX platformunu başlatacağını duyurduğu Nisan ayına uzanıyor. Kısa bir mühlet sonra kurucuları, yatırımcıları CSWAP token karşılığında Uniswap üzerindeki projeye likidite sağlamaya teşvik etti. Platformun geliştiricileri, bir müddet sonra SundaeSwap isimli üçüncü taraf bir DEX ile bir mutabakat yaptı ve muahedeyi geçen Haziran ayında “birleşme” olarak pazarladı. Mutabakata nazaran, CardStarter artık vaat edilen DEX’i geliştirmeyecek ve bunun yerine mevcut SundaeSwap DEX’e likidite sağlayacak.

Yatırımcılara daha sonra SundaeSwap DEX’teki CSWAP sahipleri için bir YouTube soru-cevap oturumu sırasında “büyük faydalar” kelamı verildi. Lakin geçen hafta, bu kelamda yararların CSWAP’tan CardStarter’ın mahallî CARDS tokenlerine 400:1 oranında bir dönüşüm olacağı ortaya çıktı. Platformda 15 milyon dolar kıymetinde likidite kilitleyen sahipleri, bunun yüzlerine bir tokat olduğunu ve eforları için manalı bir ödül olmadığını hissettiler. Bir rug pull olabileceği savları yayınlaştı. ADA tutkunlarının ve Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson’ın onaylamamasına karşın, hem SundaeSwap hem de CardStarter, toplumsal medyada cürmü birbirlerine attılar.

Charles Hoskinson ateş püskürdü

Hoskinson tarafından alıntılanan bir SundaeSwap açıklamasına nazaran, Haziran muahedesi büsbütün bir pazarlama ve işbirliği anlaşmasıydı. Fakat SundaeSwap grubu, kullanıcılarla irtibat kurarken birden çok sefer yanlış yönlendirilmiş tabirler kullandığını kabul etti. Daha da berbatı, yeni piyasaya sürülen SundaeSwap DEX, zati çok sayıda başarısız süreç raporundan ziyan gördü. Pazartesi YouTube yayınında Hoskinson, taraflar ortasındaki hararetli alışverişleri kınadı. Hoskinson, ilgili mütevelli kuruluşlar olan SundaeSwap ve CardStarter’ın davalarını yapmak için Twitter, Reddit, Telegram ve toplumsal medyadaki öbür kanalları kullanmalarının kabul edilemez olduğunu vurguladı. Cardano kurucusu, şöyle devam etti:

Bu alçakça. Şahsî sorumluluğunuzdan vazgeçmeye çalışmaktan ve bir bütün olarak ekosistemin markasına ziyan vermekten öbür bir şey yapmıyor. Lütfen millet, toplanın. Her iki taraf da bir ortaya gelir, arabuluculuk yapmayı kabul eder, birbirleriyle konuşur ve ne halt etmeye karar verirseniz verin. Ve tahkim sürecinden bir biçimde sağ çıkamazsanız, mahkemeler her vakit sizin için kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.