Alt Coin

Cardano Mucidi: Bu Altcoin’leri Milyarlarca Kişi Kullanacak!

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, üzerinde çalıştığı Blockchain üzere projelerin gelecekte “internet kadar yaygın ve milyarlarca kişi tarafından kullanılacak” olduğuna inandığını bir blog yazısında açıkladı. Biz de Cardano Mucidi’nin bloğuna Kriptokoin.com okuyucuları için bir göz attık.

Cardano kurucusu, bir göğüs proje olmayacak

Charles Hoskinson, bloğunda bu cins bir benimsemenin görülmesinin onlarca yıl alacağını yazdı. Bu ortada projenin geliştiricilerinin yeni yükseltmeleri zorlamak için ‘hype ve en son döngüyü kovalamak yerine’ yavaş yavaş ilerlediklerini söyleyen Hoskinson, yazısında şunlara değindi:

Bizim görüşümüz bu protokollerin internet kadar yaygın olacağı ve milyarlarca kişi tarafından kullanılacağı istikametinde. Bu benimseme ölçeği, haftalar ila aylar değil, yıllar ila on yıllar alacak ve bir göğüs proje olmayacak. Sonuçta değerli olan uzun oyun.

Tıpkı vakitte Ethereum’un kurucu ortağı olan Charles Hoskinson, Cardano ve gibisi projelerin, ilerlemenin ‘herhangi bir ferdî maliyetle’ elde edildiği başlangıç ​​​​kültürü ile alakalı zihniyetin ve kripto varlık topluluklarıyla bağlı zihniyetin ‘antitezi’ olduğunu belirtiyor. Bu, geliştiricileri fiyat değişiklikleri için daha fazlasını yapmaya zorluyor.

Kripto para alanında başkan olmanın “acımasız bir mesele” olduğunu söyleyen Charles Hoskinson, 7/24 bilgi patlaması, skandallar, yeni protokoller, NFT’ler ve metaverse’den daima değişen bir görünüme kadar uzanan kavramlar üzere bir şeyin olmadığını tabir ediyor. Cardano’nun yaklaşımı, kayda kıymet bir formda görünüşte karşılığını veriyor. Bildirildiği üzere, ağdaki etkin adreslerin sayısı Ekim’den Kasım’a kadar dört katına çıktı, zira on-chain aktivite arttı ve ağdaki süreç fiyatları ortalama 0,45 dolardan 0,38 dolara düştü. CryptoCompare’in son Varlık Raporuna nazaran, Ekim ayında Cardano Blockchain’de 50.506 faal adres varken, Kasım ayında toplam 216.072 etkin adres oldu.

Benzeri biçimde, ADA’yı stake eden Cardano ağındaki adreslerin sayısı, alanın 400 milyar doların üzerinde piyasa kıymeti kaybettiğini gösteren kripto para piyasasındaki gerileme sırasında bile bir milyonu aşacak formda büyüdü. Bu ayın başlarında ağ, 20 milyon süreci gerçekleştirdikten sonra bir dönüm noktasına ulaştı. Bu ortada Hoskinson’ın şirketi Input Output Hong Kong (IOHK), Cardano ağına kuantum dayanaklı rakipler tarafından yapılacak gelecekteki ataklar için şimdiden hazırlanmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.