Alt Coin

Cardano ve Bu Metaverse Coin’den Müjde: ADA Sıçradı!

Metaverse hala emekleme etabında. The Sandbox üzere Ethereum tabanlı metaverse oyunları ağır bir ilgi görürken, yatırımcılar artık Cardano üzere istikrarlı PoS ağları üzerine de projeler inşa ediyor. ADA’nın son rallisinin kendine has katalizörlerinden biri de buydu. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Pavia’nın Cardano ekosistemine giriş haberi ADA’yı fırlattı

Aslına bakarsanız, Pavia’nın Cardano ekosistemine girişi, mahallî kripto varlığı ADA’nın piyasa genelindeki çöküşün ortasında dengeli bir aşağı taraflı baskıya maruz kaldığı bir vakitte gerçekleşti. Fakat ağın doruğundaki NFT aktifliği, son 24 saatte %35’in üzerinde sıçrayan ve şu anda 1,50 dolardan süreç gören token için çok muhtaçlık duyulan bir itici güç sağladı.

Cardano Blockchain’de yeni başlatılan oyun uygulaması Pavia’nın bu yıl için kimi büyük planları var. Şimdiye kadar, proje en az 100.000 “arazi parseli” yayınladı, her biri koordinatlara dayalı eşsiz bir Cardano NFT (CNFT) olarak basılıyor. Geçen yıl Ekim ve Kasım aylarında arazi parsellerinin %60’ından fazlası evvelden satıldı. Geri kalanının mevcut çeyrekte satışa çıkması planlanıyor.

Resmi web sitesine nazaran, Pavia’nın 8.300’den fazla arazi sahibi var. Lakin bu kademede, ilgili arazi parsellerini ziyaret edemiyor yahut rastgele bir içeriği dağıtamıyorlar. Platform, grubun ‘oyun içi Pavia tecrübesini sunmak için’ çalıştığını açıkladı. Öteki metaverse projelerine emsal halde, Pavia’nın metaverse ekosisteminde yararlı emeller için kullanılan bir oyun içi para ünitesi (PAVIA) var. Bu lokal tokenin %25’i, Aralık 2021’de bir Blockchain anlık imajının çabucak akabinde Pavia NFT toprak sahiplerine airdrop olarak verildi.

Pavia ayrıyeten, kullanıcıların 700’den fazla uygulama ve oyunda Pavia ekosistemi dışında uyumlu kendi avatarlarını tasarlamalarına müsaade vermek için metaverse için oyunlar ortası avatar platformu olan readyplayer.me ile ortak olduğunu açıkladı. 2022’nin birinci çeyreğinde Pavia, Cardano merkezi olmayan borsalarına (DEX’ler) likidite eklemeyi ve cross-chain likiditeyi keşfetmeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.