Alt Coin

Cardano ve Dogecoin İçin Dev Metrik Sinyali Verdi!

Piyasa bedeline nazaran 7. sırada olan Cardano (ADA) ve 12. sırada olan Dogecoin (DOGE) kıymetli bir metriğe nazaran “undervalued” konumdalar. Öbür bir deyişle şuanda bu iki tanınan altcoin projesinin olması gerekenden düşük pahada olduğu ileri sürülüyor. Bu tezlerin üzerine inşa edildiği metrik en son XRP fiyat artışını gerçek bir formda öngördüğü için evvelki datalara nazaran başarılı olarak kabul edilebilir. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Cardano ve Dogecoin “düşük değerli” mi?

Tanınan altcoin projlerinden Cardano ve Dogecoin şu anda bu metriğe nazaran “olması gerekenden daha düşük kıymetli.” Bir kripto analisti tarafından yayınlanan Santiment MVRV göstergesine nazaran, en düzgün kripto para üniteleri Cardano ve Dogecoin şu anda son fiyatlarla “değeri düşük” görünüyor.

Bu yazının kaleme alındığı vakitte ADA 1,20 dolardan süreç görürken, Dogecoin yazım vaktinde 0,159 dolardan süreç görüyordu. MVRV yahut Piyasa Bedeli ile Gerçekleşen Paha, kripto para yatırımcılarının makul bir varlığın fiyatının hakkaniyetli bir formda belirlemesine imkan tanıyan bir orandır. MVRV, bağımsız bir metrik olarak piyasa zirvelerini ve tabanlarını belirlemek için kullanılır. MVRV oranı ne kadar düşük olursa, bu anahtar endeks, satın alınan evvelki adreslerin ortalama kârını yahut ziyanını hesapladığı için, üst taraflı fiyat hareketi mümkünlüğü o kadar yüksek olur.

Cardano, akıllı mukaveleler için halka açık bir blockchain platformu çalıştırmayı amaçlayan bir kripto para ünitesi ağı ve açık kaynaklı bir proje. Son periyotta birçok övgünün yanı sıra birtakım tenkitler de almış durumda. Buna karşın Cardano için, ADA’yı son 365 gün içinde edinen adreslerin kar yahut ziyanını ölçen MVRV 365D, ADA sahiplerinin ortalama -26’lık bir kayıpta oturduğunu gösteriyor. Bu on-chain ölçüm şu anda -%36’da seyrediyor. Tıpkı metrik fenomen göğüs coin olan Dogecoin‘in “fırsat bölgesinde” oturduğunu da gösteriyor.

Balinalar olarak da bilinen büyük kripto para sahiplerinin sahip oldukları portföylerini büyütmek için “kan banyosu” devirlerini seçtikleri bilinen bir konu. Düzeltme ve konsolidasyon devirlerinde sıkça tekrar eden bu pratik, alınan bilgilere nazaran ADA tokeni meraklısı balinalar tarafından tekrarlanmış görünüyor. WhaleStats bilgilerine nazaran Cardano, BSC balinaları tarafından satın alınan birinci 10 token ortasında geri dönüş yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.