Kripto Bilgi

Cardano ve Polkadot Bitcoin 50 bin Doların Üzerinde Tutarken Zıplıyor

Ethereum blok zincirine iki rakip olan Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) tokenleri, Pazartesi günü daha geniş dijital varlık piyasalarında sessiz bir toparlanma sırasında büyük kripto para birimleri arasında kazançlara öncülük etti.

Ethereum’un yerel kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve ether (ETH), normalde sakin bir Noel hafta sonu boyunca hafif bir taban gördükten sonra Cuma gününden itibaren fiyat seviyelerini geri kazandı.

Bitcoin Cumartesi günü 51.000 $ direnç seviyesinin üzerine çıkamadı ve Pazar günü 49.700 $’a düştü, ancak tüccarlar o zamandan beri varlığı geçen Cuma günkü 50.900 $ seviyesine geri aldı.

ADA, son 24 saat içinde %9,5 değer kazanarak 1 $ direnç seviyesine ulaştı. Pazartesi günü Avrupa saatlerinde 56. Hareket, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson’ın 2022’de gelişmiş ağ geliştirmelerinden ve Afrika gibi ülkelerde bir kamu yayınında ADA’nın daha fazla benimsenmesine yönelik çabalardan bahsetmesinin ardından geldi.

Bir fiyat grafiği göstergesi olan Göreceli Güç Endeksi (RSI), hareketin ardından ADA’da aşırı alıma döndü. Araç, varlıklar için piyasa momentumunu hesaplar. Aşırı alım seviyesi, fiyatların aşırı değerli olduğunu ve trendin tersine çevrilmesi veya düzeltici fiyat geri çekilmesi için hazırlanabileceğini gösterir.

ADA tokenleri Pazartesi günü %9,5 arttı ve büyük kripto para birimleri arasında kazanımlara öncülük etti. (Ticaret Görünümü)

Polkadot blok zincirinin ikinci parti parachain müzayedeleri yayına girdiğinden, DOT fiyatları geçen hafta yükseldi. Kripto para birimi, %8’lik bir artışla 31 $’a yükseldikten sonra benzer şekilde aşırı alım seviyeleri gördü. Son 24 saatte 70. Grafikler, 30 dolara düşüş olarak güç gösterdi. Asya saatlerinde 80 seviyesi tüccarlar tarafından satın alındı.

Parachainler, ana Polkadot blok zincirinin üzerinde çalışan farklı blok zincirleridir. Ancak Polkadot, bu tür parachainleri destekleyebilecek sınırlı sayıda slota sahiptir, yani kazanan slotlar, slotlara oy vermek için DOT kullanan ve kripto para birimine olan talebin artmasına neden olan topluluk tarafından yürütülen bir açık artırmaya tabidir.

Diğer büyük kripto paralar arasında, kriptodan kriptoya alım satım yapmak için üçüncü taraflar yerine akıllı sözleşmelere dayanan merkezi olmayan borsa Uniswap’ın (UNI) tokenleri son 24 saatte %12 artarak 19 dolara yükseldi. Pazartesi günü 25.

2020’deki diğer “mavi çip” merkezi olmayan finans (DeFi) tokenlerinde de benzer fiyat artışları görüldü. Borç verme protokolü Aave (AAVE) ve sentetik borsa Synthetix (SNX) tokenleri son 24 saatte %10 artarken, DeFi platformları Sushi (SUSHI) ve Yearn Finance (YFI) tokenleri karşılaştırılabilir bir dönemde %7 arttı.

Hareketler, Twitter’daki kripto tüccarları arasında Ethereum’daki nispeten daha eski DeFi uygulamalarının token fiyatlarının – temellerine kıyasla – düşük değerde olduğu ve sermaye girişi görebileceği yönündeki sohbeti izledi.

Kripto borsası OKEx’in CEO’su Jay Hao, DeFi tokenlerinin 2022’de daha da yükseleceğini söyledi.

Hao, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada “Kripto endüstrisi geliştikçe ve yatırımcılar kripto varlıkları hakkında daha fazla bilgi edindikçe, blok zincirine ait belirli madeni paralara daha fazla yatırımın merkezi olmayan finansta çok önemli bir rol oynadığını göreceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.