Alt Coin

Cardano’da Üçlü Taban Formasyonu! Bu Düzeyler Bekleniyor

Analist Yashu Gola’ya nazaran kripto piyasasının yükseliş nizamındaki tek aksaklık, Federal Rezerv’in kademeli hızlanma planları olmaya devam ediyor. Bu ortada, Cardano (ADA), klasik bir üst dönüş formasyonu oluşturduğu için analiste nazaran önümüzdeki günlerde yaklaşık %30 oranında ralli yapabilir. İşte ayrıntılar…

Kesin Cardano geri tepmesi devam ediyor

“Üçlü dip” olarak isimlendirilen formasyon, tipik olarak bir düşüş trendinin sonunda meydana gelir ve kabaca birebir düzeyin üzerine basılan ardışık üç düşükten oluşur. Eksiksiz bir senaryoda, alıcıların piyasaya dönüşü, ADA’nın evvelki iki toparlanmanın en yüksek düzeylerini birleştiren “boyun çizgisi” olarak isimlendirilen daha yüksek bir düzeye keskin bir biçimde geri dönmesine müsaade verir. Hareket öteki bir kırılma ile devam ederse, bu sefer fiyat formasyonun alt çizgisi ile boyun çizgisi ortasındaki uzaklık kadar yükselebilir. Şimdiye kadar, ADA’nın fiyatı, aşağıdaki grafikte gösterildiği üzere, üçüncü en düşük düzeyini oluşturduktan sonra toparlandı ve üçlü tabanı yarıya indirdi.

ADA’nın fiyatının bilakis döndüğü noktaya, süreç hacmindeki artış eşlik etti ve bu, toparlanmanın alıcılardan gereğince takviye aldığını gösteriyor. Bu nedenle analiste nazaran, ADA en azından 1,40 dolara gerçek bir yükselişi sürdürmeye hazır görünüyor. Ayrıyeten, fiyat kararlı bir halde boyun çizgisi düzeyinin üzerine çıkarsa, üçlü taban senaryosuna nazaran 1.63 dolara ulaşana kadar yükselmeye devam edecek.

Birikim alanı

ADA’nın çok aylı satışları, bir momentum indikatörü olan günlük RSI kıymetini çok satım bölgesine itti. Ek olarak, ADA’nın fiyat düşüşü, onu aşağıdaki tabloda gösterildiği üzere emniyetli bir “ birikim alanı ” üzere görünen bölgeye sürükledi.

Cardano fiyatı için riskler devam ediyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere kripto piyasasının gündeminde, Fed’in Salı günü başlayacak olan iki günlük siyaset toplantısı vardı. Toplantıda, ABD merkez bankası, Mart 2020’den bu yana kripto ve borsa rallisinin ardındaki kilit katalizörlerden biri olan 120 milyar dolarlık aylık varlık satın alma programının azaltılmasını hızlandırmaya karar verecek. Fed yetkilileri siyaset toplantılarını başlatırken, ADA mümkün bir fiyat toparlanması için haftalık dayanağı olarak 1,18 doların üzerinde vakit geçiriyor. ADA 1,18 doların altında kalırsa, analiste nazaran bir sonraki Fib takviyesi, yaklaşık %42 aşağıda 0,674 dolar civarında 0,786 Fib sınırında gelebilir. Bununla birlikte, ADA, Şubat ve Temmuz 2021 ortasındaki çoklu toparlanmaya emsal biçimde, erken bir üst taraflı geri çekilme için ruhsal takviye olarak 1 doları test edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.