Kripto Haber

‘Cengiz Han gibi, ama daha fazla Pizzazz ile’: Sanık Bitfinex Kara Para Aklayıcıları Hakkında Bildiklerimiz

Bir Bushwick, Brooklyn tarzında başarılı ve çekiciler. Salı günü, federal yetkililer her ikisini de Bitfinex kripto borsasının 2016 hackinden kaynaklanan milyarlarca dolar değerinde kriptoyu aklamaya çalıştıkları iddiasıyla tutukladı.

O, arsız bir rapçi alter egosu olan ve iş dergilerinde bir sürü imzası olan genç bir pazarlama girişimcisidir. Kocası, kullanıcılara mahremiyetlerini koruma şansı vaat eden bir blockchain girişimi kuran bir teknoloji girişimcisidir. Şimdi, tarihin en büyük kripto hacklerinden birine yoğun bir şekilde dahil olmakla suçlandıkları için kendi mahremiyetleri gitti.

Heather Morgan ve Ilya “Hollandalı” Lichtenstein için, yenilikçi şehir kafelerinden Manhattan’daki federal adliye binasına çok uzak değil, ama gittikleri yerden çok uzakta.

Federal yetkililer, Lichtenstein ve Morgan’ın bir bulut depolama hizmetinde depolanan bir elektronik tabloda 2.000 kripto cüzdan adresini ve bunlara karşılık gelen tohum ifadelerini sakladıklarını iddia etti. Federaller elektronik tabloya bir arama emriyle girdi.

ABD makamları tarafından bugün sunulan şikayet emri, Lichtenstein ve Morgan’ı Bitfinex hack’ine önemli ölçüde karışmakla suçlarken, Lichtenstein veya Morgan’ı gerçek bilgisayar korsanları olmakla suçlamadılar. Bunun yerine federaller, “Ağustos 2016’da veya civarında, bir bilgisayar korsanı Victim [sanal döviz borsasının] güvenlik sistemlerini ihlal etti ve altyapısına sızdı” dedi.

Bu, başkalarının bununla suçlanmasına veya daha sonra daha kesin ifadelerin ortaya çıkmasına kapı açar.

Devamını oku: ABD’li Yetkililer 2016 Bitfinex Hack’ten 3,6 Milyar Dolarlık Bitcoin Ele Geçirdi

‘Cengiz Han’ ve gizlilik şampiyonu

Bir UC Davis mezunu, Morgan Orta Doğu’da zaman geçirdi, Kahire’deki Amerikan Üniversitesi’nde uluslararası ekonomik kalkınma alanında yüksek lisans yaptı ve LinkedIn profiline göre Ankara’daki Bilkent Üniversitesi’nde Türk para politikası eğitimi aldı. . (Bir müzik görüntüsünde kendisine “Türk Martha Stewart” diyor.)

23 yaşında, ürünlerini internette pazarlamak isteyen şirketlere soğuk e-postalar göndermek için bir dizi metin yazarı kullanan SalesFolk adlı bir şirket kurdu.

Morgan bir TikTok görüntüsünde “Size hayalleri gerçeğe dönüştürmenin sırrını söyleyeceğim” dedi. “Şirketimi 23 yaşımdayken kurdum ve onu sıfır dış finansmanla milyonlarca dolarlık bir iş haline getirdim. Bağlantım yoktu. Bir Ivy League okuluna gitmedim ve güven fonlu değildim. Nasıl yaptım? Şu anda milyarder olan bazı üst düzey girişimcilerden Silikon Vadisi’nde basit bir çerçeve öğrendim. Şu şekilde olur: otomatikleştirin, ortadan kaldırın, yetki verin.”

Kendini “kripto dehası” ilan eden James Altucher ve Indiegogo’nun kurucusu Slava Rubin’i LinkedIn bağlantıları ve birkaç CoinDesk mezunu olarak sayıyor.

Bir Forbes yazarı, “Uzmanlar İşletmenizi Siber Suçlulardan Korumak İçin İpuçları Paylaşıyor” başlıklı bir makale yazdı ve düzenli olarak Inc. Magazine gibi dergiler için yazdı.

Oh, ve o bir rap yıldızı. Tamam, diğer girişimci Jay-Z ve hatta Vanilla Ice gibi değil, ama onun mizahi çekimleri, birkaç yıl önceki Kitty’yi hafifçe andırıyordu. Razzlekhan adıyla (“Cengiz Han gibi, ama daha fazla pizzazz ile” diye kendi web sitesini ilan ediyor), Morgan son birkaç ayda radyoda yayınlanmayacak ama kesinlikle eğlenceli bir gösteri yapabilecek şarkılar yayınladı .

“Razzlekhan, MI$FIT$ için müzik yapan sinesteziye sahip sürrealist bir sanatçı. ????????‍♀️ Razz, gerçekten garip bir tığ işiyle seksi korku-komedi rapleri yaratıyor. Bu “dijital bedevi” size Kahire’den Hong Kong’a uzanan ipek yolunun tadına varıyor” diyor Spotify sayfasında. Bir şarkının adı olan “SaaSholes”, SaaS girişimcisi olarak profesyonel kariyerine bir selam niteliğindedir.

“GILFALICIOUS” adlı şarkısı, “büyükannem ile kahve içmek istiyorum” veya bunun gibi bir şeyin kısaltması olduğu varsayılan bir “gilf” hakkında. “GILFALICIOUS şarkısını kadınlara karşı #yaş ayrımcılığına ve genel olarak cinsiyetçiliğe mizahi bir saldırı olarak yaptım. 90’a çıkarsam tam olarak böyle olmak istiyorum…” dedi Instagram’da. Ne yazık ki onun için hapishane parmaklıklarının yanlış tarafında o yaşa ulaşma şansı var.

Morgan’ın ortağı Dutch Lichtenstein, sosyal medyadaki varlığıyla tam olarak aynı değil. Bununla birlikte, prestijli Silikon Vadisi hızlandırıcı programı Y Combinator’ın bir mezunudur; Bu ilk fonla, diğerlerinin yanı sıra Mark Cuban’dan fon sağlayan MixRank adında bir veri ve adtech girişiminin kurucu ortağı oldu (şirket hala aktif, ancak Lichtenstein 2016’da ayrılmış gibi görünüyor).

LinkedIn profiline göre, merkezi olmayan kimlik başlangıcı Endpass’ı da tavsiye etti. Crunchbase’e göre Morgan, Endpass’ın CEO’suydu.

Zaman zaman, Lichtenstein insanları bilgisayar korsanlığı tehdidi hakkında uyarmak için Twitter’a gitti. Bir Twitter kullanıcısının, “Açık denizde bir maymun satın aldığınızda, tohum cümlenizi asla kimseye, özellikle de m*tamask desteğine vermeyin” yazan büyük kırmızı bir uyarı işareti açması gerektiğini söyleyen bir gönderiden sonra, Lichtenstein onaylayarak dedi. , “Birçok kripto varlığı için sonunda bir test içeren zorunlu bir güvenlik eğitimi olmalı.”

Will Gottsegen ve Danny Nelson raporlamaya katkıda bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.