Kripto Bilgi

Çığ, Çokgen Kripto Piyasaları Düz ​​Kaldıkça Hafif Kazançlar Görüyor

Büyük kripto para birimleri, büyük ölçüde yatay bir hafta sonundan sonra Pazartesi sabahı hafif kazançlar sağlamak için geçen haftaki düşüşün ardından destek seviyelerini korudu.

Bitcoin (BTC), ABD Merkez Bankası’nın Aralık 2021 toplantısının tutanaklarının yayınlanmasının öncülük ettiği geçen haftaki satıştan sonra 41.000 $ destek seviyesini korudu. Toplantı tutanakları, Fed’in rekor düzeyde varlık satın alma programını sonlandıracağını ve muhtemelen faiz oranlarını daha hızlı artıracağını gösteriyor.

Avalanche (AVAX) ve Polygon (MATIC), büyük kripto para birimleri arasında en büyük kazancı elde etmek için son 24 saat içinde %4 yükseldi. Aynı dönemde BTC %0,4 ve Ethereum (ETH) %0,5 yükseldi.

AVAX, tüccarlar yazı yazılırken 88$’a getirmek için kar elde etmeden önce Pazartesi günü Asya’nın erken saatlerinde 92$’a ulaştı. AVAX, 85$’lık ana destek seviyesinin yakınında işlem görüyor ve bu seviyenin tutmaması durumunda 80$’a düşüyor.

AVAX 85$ destek seviyesine doğru ilerliyor. (Ticaret Görünümü)

Diğer büyük kripto para birimleri de nominal kayıplar gördü. Son 24 saat içinde Binance coin (BNB) %0,5, Polkadot ve Solana %0,6, Cardano %0,8 ve XRP %1,2 düşerek büyük kriptolar arasında kayıplara öncülük etti.

Bu arada, CoinGecko’dan elde edilen veriler, son 24 saatte %8,2’nin üzerinde artış göstererek, Bileşik Eter (cETH), piyasa değeri ile 1 milyar doları aşan tüm kripto para birimleri arasında en büyük kazanan olarak ortaya çıktı.

cETH, Ethereum tabanlı borç verme aracı Bileşik Finans’ta bir hisseyi temsil eder ve kullanıcıların ETH ödünç vermesine ve protokol üzerinde faiz tahakkuk etmesine olanak tanır. Bununla birlikte, kullanıcıların platform kararlarında yer almasına olanak tanıyan Compound’un (COMP) yönetim belirteci, son 24 saat içinde değerinin %4,3’ünü kaybetti.

Kaybeden tarafta, onchain borç verme ve faiz kazandıran araçlar için akıllı sözleşme tabanlı bir toplayıcı olan Yearn Finance’in (YFI) yönetim belirteci vardı. YFI, Pazartesi günü Avrupa saatlerinde 31.760 $’ın hemen üzerinde işlem yapmak için son 24 saatte %10 kaybetti.

YFI, son 24 saatte değerinin %10’unu kaybetti. (Ticaret Görünümü)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.