Bitcoin

Çin Kriptoları Yasakladı: Fakat Halk, Bu Altcoin Piyasasına Atlıyor!

Çin kripto para ünitelerini yasakladı, lakin birden fazla kimse tanınan altcoin kategorisi NFT’lere giriyor. Geçen yıl, Çin hükümeti dünyadaki en ağır baskılardan birini uygulayarak kripto para süreçlerini ve madenciliğini yasakladı. Fakat Çin hükümeti, teknoloji kendi denetimi altında kaldığı sürece, blockchain teknolojisinin ve değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) başka kullanımlarını takip ederek onaylıyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bu altcoin kategorisi Çin’de revaçta

Bu ay, Çin devlet dayanaklı bir blockchain şirketi olan Blockchain Services Network, Çin’deki bireylerin ve işletmelerin NFT yapmasına, satmasına ve satın almasına müsaade verecek altyapıyı kullanıma sunmayı planlıyor. Red Date Technology’nin CEO’su He Yifan, haberi duyurdu ve NFT’lerin kripto para ünitelerine bağlı olmadıkları sürece “Çin’de yasal bir sorunu olmadığını” açıkladı. Çin’de yasaklanan Bitcoin. Ayrıyeten Çin’in, NFT ticaretini desteklemek ve izlemek için halka açık bir defter olarak kullanılan Ethereum üzere tüm halka açık blockchainleri engellediğini söyledi. Bunun yerine, BSN ağı, Ethereum’dan uyarlanmış blockchainleri ve Çin’deki düzenleyici ihtiyaçları karşılayan dokuz öteki platformu kullanacak. Tüm kullanıcıların kimliklerini doğrulamasını sağlamak ve “yasadışı faaliyetler” meydana geldiğinde devletin müdahale etmesine müsaade vermek üzere bir hedef güdülüyor.

BSN ayrıyeten, kullanıcıların Çin dışında NFT ticareti yapmak için yaygın olarak kullanılan kripto para üniteleri yerine sadece Çin yuanı kullanarak NFT satın almalarına müsaade verecek. Şimdiye kadar, Çin’in NFT sanayisi yasal bir gri bölgede faaliyet gösteriyor üzere görünüyordu. Haziran ayında, Çinli e-ticaret devi Alibaba, Alipay taşınabilir ödeme uygulaması aracılığıyla dakikalar içinde tükenen 16.000 NFT sanat yapıtı koleksiyonunu piyasaya sürdü. O vakitler, NFT’ler ve kripto para üniteleri ortasındaki ayrımı çizmek konusunda dikkatliydi. Alibaba‘ya bağlı bir blockchain yan kuruluşu olan AntChain’in bir sözcüsü, “NFT, birbirinin yerine geçemez yahut bölünemez, tabiatı gereği Bitcoin üzere kripto para ünitelerinden farklı kılar” dedi. Aralık ayında Çin hükümeti, devlete ilişkin haber kanalı Xinhua’nın kendi NFT koleksiyonunu başlatmasıyla NFT’lerde ısınma belirtileri göstermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.