Bitcoin

Çin ve İngiltere’den Kripto Para Atağı: 49 Proje Kapatıldı!

Çin’in İç Moğolistan bölgesindeki kripto para projeleri güç vakitler geçiriyor. Kripto madenciliği projesinin gelişimini kararlı bir formda engelleyen İç Moğolistan harekete geçti. Bu sırada İngiltere’nin merkez bankasının kripto paralara yönelik sert tavır almak istediği bildirildi. Kriptokoin.com olarak bu iki gelişmeyi aktarıyoruz…

İç Moğolistan’da madencilik tedbirleri sertleşti

Şu anda, İç Moğolistan iktisadı, kripto madenciliği, kalsiyum karbür, kok, çelik ve elektrolitik alüminyum üzere yüksek teknoloji sanayilerini sıkı bir formda denetim etmek için son derece değerli bir süreçten geçiyor. Kripto madenciliğine yönelik sert tavrı ile gündeme gelen İç Moğolistan’da mevzuata alışılmamış olarak başlanan projelerin gelişimi durdurulacaktı. Bu projelere yönelik cezai önlemlerin uygulanması ve ilgili prosedürlerin tamamlanmasının akabinde projeler tekrar hayata geçebilecekti.

Bunların ortasında kripto para madencilik projeleri de yer alıyor. Kripto para madenciliği projesi büsbütün temizlendi ve yasaklandı, bölgede 49 kripto madenciliği projesi sonlandırıldı ve izleme altında bulunan 186 madencilik IP listesi dinamik olarak temizlendi.

İngiltere Merkez Bankası: Kripto para üniteleri konusunda daha sert adımlar atılacak

Öbür gelişmelere bakıldığında, İngiltere Merkez Bankası’nın Finansal İstikrar Stratejisi ve Risk kısmının yöneticisi olan Sarah Breeden, yakın vakitte gerçekleşen bir röportajda bankanın kriptolara yönelik daha sert adımlar atmaya hazırlandığını söyledi. Breeden, kriptolar hakkında kâfi bilgi edinilemediğini münasebet göstererek kurumların bir arada çalışması gerektiğini söyledi. Breeden, şimdi kripto para alanı için uygun bir düzenleyici çerçeve olmadığını, lakin bunu oluşturmaya hazırlandıklarını söyledi. Bunun, dünyadaki tüm düzenleyici organların birlikte çalışmasıyla gerçekleşmesi gerektiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.