Kripto Haber

Cloud Miner BitFuFu, SPAC Birleşmesi Yoluyla ABD Listesine Bakıyor

Bitmain destekli bulut madenciliği platformu BitFuFu, özel amaçlı satın alma aracı Arisz Acquisition Corp ile birleşme yoluyla ABD’de halka açılmaya hazırlanıyor.

  • CoinDesk ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre, birleşik şirketin BitFuFu Inc olarak yeniden adlandırılması ve Nasdaq’ta üçüncü çeyrekte FUFU kodu altında listelenmesi bekleniyor.
  • İşlem, Bitmain ve madencilik havuzu şirketi Antpool tarafından yönetilen, hisse başına 10 ABD Doları tutarında, 70 milyon ABD Doları tutarında tamamen taahhüt edilmiş bir yatırımı içeriyor. Basın açıklamasına göre, birleşme BitFuFu için 129 milyon doların üzerinde net nakit gelir getirecek.
  • Birleştirilmiş firma 1$ proforma değerine sahip olacaktır. Açıklamaya göre 5 milyar, öngörülen 2022 gelirinin 4,6 katı. Basın açıklamasına göre, BitFuFu, Bitcoin fiyatlarının 45.000 doları aştığını varsayarsak, 2022 gelirinin 2021’de 100 milyon dolardan 330 milyon dolara ulaşmasını ve kesintilerden önceki net gelirinin 100 milyon dolar olmasını bekliyor.
  • Bulut madenciliği platformu, kullanıcılara firmadan donanım ve tesis kiralama olanağı sunar. Hash oranını 2021 sonunda 3 EH/s’den 2022’nin sonunda 10 exahash/saniyeye (EH/s) çıkarmayı umuyor. Bitcoin madenciliği hash oranı ağdaki bilgi işlem gücünün bir ölçüsüdür.
  • Anlaşmanın, düzenleyici ve hissedar onayı bekleyen üçüncü çeyrekte tamamlanması bekleniyor. Açıklamaya göre, mevcut BitFuFu hissedarları özkaynaklarını tam olarak elinde tutacak ve BitFuFu’nun yönetimi şirketin yönetiminde kalacak.
  • Ayrı bir gelişmede BitFuFu, 21 Ocak’ta resmi Telegram grubunda sunucularının Kazakistan’dan ABD’ye taşındığını ve hash oranının geri yüklendiğini söyledi. Şirket, elektrik tayınlaması ile karşı karşıya kaldığı için Kazakistan’daki faaliyetinden vazgeçti.
  • BitFuFu, 2020 yılında dünyanın en büyük kripto madencilik teçhizatı üreticisi Bitmain’in yatırımıyla kuruldu. Bitmain’in özel bulut madenciliği ortağıdır.

Devamını oku: Bitmain Destekli BitFuFu, Güç Oranı Nedeniyle Kazakistan’daki Madencilik Kulelerini Terk Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.