Alt Coin

CMC Listeyi Açıkladı: İşte Yatırımcıların İzlediği 10 Altcoin!

Dünyanın en büyük canlı kripto bilgi izleme kaynağı CoinMarketCap (CMC), Asya piyasasında en çok görüntülenen altcoin projesinin listesini yayınladı. Enteresan bir halde listede 3 göğüs tabanlı kripto para ünitesi de yer alıyor. Gelin, farklı ülkelerdeki kripto yatırımcılarının en çok aradığı coin/token’lerin listesine bakalım.

İşte Asya piyasasında en çok görüntülenen 10 altcoin

Yakın tarihli araştırmalarda, Dogecoin ve birtakım ardıllarının (SHIB, FLOKI vb.) ABD’li kullanıcılar ortasında epeyce tanınan olduğunu görmüştük. Asya tarafında da durum emsal. Dogecoin (DOGE) ve Floki Inu’nun (FLOKI) yanında, Tiktok ve Twitter’da güçlü reklam kampanyaları yürüten Saitama (SAITAMA) birinci 10 ortasında. DeFi ekosisteminin kalbi Ethereum Asyalı kullanıcılar ortasında en çok görüntülenen. Binance borsasının mahallî token’i BNB üçüncü sırada, Solana’de (SOL) ikinci sırada yer alıyor. Öte yandan, Floki Inu (FLOKI) 1,332 görüntülenmeyle Avalanche (AVAX), Ripple (XRP) ve Shiba Inu (SHIB) üzere devleri liste dışı bırakıyor. Asyalı kullanıcıların en çok aradığı altcoin projeleri aşağıdaki listeyle tamamlanıyor.

  • Cardano (ADA)
  • Polygon (MATIC)
  • Fantom (FTM)
  • Saitama (SAITAMA)

DOGE, FLOKI ve SAITAMA’dan haberler

Kriptokoin.com olarak aktardığımız 14 Ocak gelişmelerinde, Tesla CEO’su Elon Musk şirketin Dogecoin’i ödeme sistemi olarak kabul edeceğini açıkladı. Ayrıyeten, Musk, fast food devi Mcdonald’a DOGE ile ödeme kabul etmesi için hoş bir bildiri yolladı. Floki Inu tarafında, 9 Ocak’ta göğüs token’i DAO yapısına geliştirecek kademeli geçiş süreci vardı. The Saitama ise bundan bir gün evvel Blockchain güvenlik firması CertiK tarafından geçer not aldı. SaitaMask cüzdanı “sorunsuz ve bilgisayar korsanlarına karşı dirençli” ilan edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.