Kripto Bilgi

CME, İlk İki Haftada 100.000 Mikro Eter Vadeli İşlem Sözleşmesi Ticareti Yaptı

Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) bu ayın başlarında tanıtılan mikro eter vadeli işlem sözleşmeleri, Mayıs ayında işlem görmeye başlayan bitcoin eşdeğerlerinden daha yavaş bir başlangıç ​​yapıyor. Türev devi CME, 6 Aralık’ta ether sürümlerini piyasaya sürerek, her büyüklükteki tüccarın, Ethereum’un blok zincirinin yerel tokenine maruz kalmalarını önlemek için kapıyı açtı.

Borsa, CoinDesk’e bir e-posta ile yaptığı açıklamada, yeni teklifin 17 Aralık’a kadar olan iki haftada 115.000 sözleşmenin el değiştirdiğini gördü.

CME Group’un Küresel Hisse Senedi Endeksi ve Alternatif Yatırım Ürünleri Başkanı Tim McCourt, “Mikro Eter vadeli işlem sözleşmemize katılım, iki hafta önce lansmanından bu yana hızla arttı ve şimdiye kadarki güçlü müşteri benimsemesi ve desteği bizi cesaretlendirdi” dedi. bir basın bülteninde. “1/500 boyutunda veya daha büyük Ether vadeli işlemlerimizde, bu yeni, daha küçük sözleşme, her büyüklükteki tüccarın Ether fiyat riskini verimli ve uygun maliyetli bir şekilde daha iyi yönetmesine olanak tanır. ”

Yine de, mikro ETH vadeli işlemlerine verilen yanıt, 3 Mayıs’ta listelenen mikro bitcoin vadeli işlemlerindeki erken harekete kıyasla ılık görünüyor. Borsa tarafından sağlanan verilere göre, bunlar ilk iki haftada 224.151 sözleşmelik bir işlem hacmi kaydetti.

Her iki mikro sözleşme de ilgili dayanak varlıkların 1/10’u büyüklüğündeyken, standart sözleşmeler bir BTC ve bir ETH’yi temsil eder ve yaygın olarak kurumsal katılım için bir vekil olarak kabul edilir.

Micro ETH vadeli işlemlerinin yavaş başlaması, ancak piyasanın şu anki asık suratlı havası göz önüne alındığında şaşırtıcı değil. Ayrıca, hacimler genellikle yıl sonu tatillerinden önce gelir. Mikro BTC sözleşmeleri Mayıs ayı başlarında hayata geçtiğinde, piyasa hissiyatı oldukça yükselişteydi ve bitcoin ticareti 60.000 dolar civarındaydı.

Mikro ETH vadeli işlemlerindeki aktivite, Ethereum’un ETH 2.0 olarak adlandırılan hisse ispatı mekanizmasına yakında yapılacak yükseltmeye kaymasıyla önümüzdeki aylarda artabilir ve ether deflasyonist bir varlık olarak ün kazanır.

Messari analisti Mason Nystrom, 7 Aralık’ta yayınlanan bir araştırma notunda, “Ethereum net ihracı, Kasım ayında yalnızca ~37K ETH ihracıyla düşmeye devam ediyor,” dedi. nispeten yakında deflasyonist hale gelir. Aslında, Aralık ayının Ethereum’un negatif net ihraç (deflasyon) yaşadığı ilk ay olması olasıdır. ”

Ethereum, 5 Ağustos’ta EIP-1559 yükseltmesini uygulayarak madencilere ödenen ücretlerin bir kısmını yakmak için bir mekanizma tanıttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.