Alt Coin

CNBC, Bu Altcoin Konusunda Yatırımcıları Uyardı: Riskler Var!

CNBC eğitim platformu CNBC Make It, meraklıların bir altcoin tutarken (holding) göz önünde bulundurmaları gereken Terra’nın (LUNA) mümkün artılarını ve eksilerini tartışan açıklayıcı uzun bir metin yayımladı.

“Altcoin projesi için 2 hususa dikkat edilmeli”

Bitwise Asset Management’ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan, CNBC’den Taylor Locke ile yaptığı röportajda, Terra yüksek performanslı Blockchain platformunun tokeni olan Terra’yı (LUNA) satın alma ve elde tutmayla ilgili iki ana risk kümesini belirledi.

Simgesi LUNA tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştığı için Terra, ‘şu anda havalı çocuklar ortasında popüler’. İşte yatırımcıların bilmesi gerekenler.

Her şeyden evvel, Terra’nın stablecoin’i UST, 1:1 sabit pahasını ABD Doları fiyatında tutmalı. UST düzeneklerinde LUNA tokenleri kullanıldığından, iki varlığın performansı birbirini etkileyebilir. Akabinde, stablecoin’lerle ilgili düzenleyici mevzular da potansiyel yatırımcılar tarafından dikkate alınmalı. Bu mevzularda ihtar yapan CNBC’nin konuşmacısı, Terra’nın şirketi Terraform’un şu anda ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi tarafından araştırıldığını da hatırlattı. SEC soruşturması, sentetik varlıklar için bir platform olan Terraform’un ‘Mirror Protocol’ü ile ilgili. SEC, Terraform’un kayıt dışı menkul değerler satıp satmadığını öğrenmek için Terraform’a dava açtı.

Terra ve tokeni LUNA, 2021 yılının 4. çeyreğinde dikkatleri üzerine çekiyor. Son vakitlerde, LUNA 100 doları kırdı ve piyasa pahasına nazaran birinci 10 kripto para ortasına girdi. Kriptokoin.com olarak bildirildiği üzere dün, Galaxy Digital CEO’su ve tecrübeli Bitcoin (BTC) savunucusu Mike Novogratz, CNBC’nin kayıt tahtasında Litecoin’i (LTC) LUNA ve SOL ile değiştirmesini önerdi. Her iki platform da topluluk odaklı etkinlikleriyle ve dApp geliştiricilerinin Terra ve Solana’nın üzerine inşa etmeye yönelik gösterdikleri ilgiyle milyarderi büyülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.