Kripto Haber

Coachella Music Şenlik, FTX Anlaşmalı Solana NFT’lerini Piyasaya Sürüyor

İki yıllık bir aradan sonra bu Nisan ayında geri dönecek olan Coachella Valley Music & Arts Şenlik, etkinliğe yerinde avantajlar ve VIP erişim sunan bir dizi NFT’yi duyurdu.

Şenlik yetkilileri bir basın açıklamasında, FTX ile “uzun vadeli” bir ortaklığın parçası olduğunu söyledi. FTX, yakın zamanda 32 milyar dolarlık bir değerleme (ve ABD kolu için 8 milyar dolarlık bir değerleme) yakalayan milyarder Sam Bankman-Fried tarafından yönetilen kripto borsasıdır.

Coachella, tümü Ethereum’dan daha düşük ücretlerle nispeten çevre dostu bir blok zinciri olan Solana üzerine inşa edilmiş, farklı fiyat noktalarında üç koleksiyon piyasaya sürüyor. FTX, geçen Ekim ayında Solana merkezli bir NFT pazaryeri başlattı.

Coachella Keys Collection adlı ilk set, her biri ömür boyu şenlik erişimi ve diğer VIP hediyeleri (aralarında “ünlü şef yemeği”) sunan sadece 10 jetondan oluşuyor. Ayrıca Desert Reflections Collection – alıcıların bir Coachella fotoğraf kitabının fiziksel bir kopyası için kullanabilecekleri 180 $ değerinde 1.000 jeton ve çoğunlukla size jeton ve görsel-işitsel eşlik sağlayan Manzaralar ve Sesler Koleksiyonu da var. Sights and Sounds NFT’lerin her birinin fiyatı 60$’dır ve 10.000’lik bir sürümde piyasaya sürülecektir.

Coachella İnovasyon Lideri Sam Schoonover yaptığı açıklamada, “Yalnızca blok zinciri teknolojisi bize ilk kez Coachella’ya takas edilebilir ömür boyu geçişler sunma konusunda benzersiz bir yetenek verebilir” dedi.

Bu yıl manşetlerini Harry Styles, Billie Eilish ve Kanye West’in yaptığı Coachella, kripto deneyen ilk müzik şenlik değil. Geçen yıl, New York Valisi Balosu, Coinbase ile bir ortaklık yoluyla NFT’leri teklif etti.

Bir basın açıklamasına göre, Coachella’nın NFT’lerinden elde edilen gelirin açıklanmayan bir kısmı üç hayır kurumuna gidecek: GiveDirectly, Lideres Campesinas ve Find Food Bank.

Tepkinin önüne geçmek için FTX ayrıca 100.000 ton karbon ofset satın aldı.

NFT’lerden bazıları, yerinde avantajların kilidini açar. (koçella)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.