Alt Coin

Coinbase 2 Altcoin Listeliyor: Fiyatları Haberle Uçtu!

Coinbase, Solana (SOL) ekosisteminden iki altcoin’i listelediğini duyurdu. ABD’nin en büyük kripto para borsasının bu haberinin akabinde hem SOL fiyatı hem de listelenen altcoin’lerin kıymeti artış yaşadı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Coinbase, listeleme haberiyle bu altcoin’leri uçurdu

Kripto borsası Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Solana merkezli merkezi olmayan borsalar Orca ve Bonfida’nın tokenları olan ORCA ve FIDA’yı listeleyeceğini söyledi. Bu durum, borsada Ethereum dışı varlıkların birinci defa listelenmesine işaret ediyor. Daha evvel sadece Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL)’nın mahallî varlıklarını listelemişti.  Listelemenin akabinde Solana fiyatı 90 dolardan 108 dolara kadar yükseldi.

Solana, geçtiğimiz günlerde başlayan piyasa düşüşüne ayak uydurup 80 dolara kadar gerilemişti. Ayrıyeten SOL’un Ocak ayı boyunca 100 dolarlık seviyeyi kıramadığını belirtmekte yarar var. Fiyat hareketini destekleyen bir öbür katalizör, Solana’nın en çok kullanılan ve bilinen Blockchain cüzdanı Phantom’a yapılan bir yatırım duyurusuydu. Pazartesi günü, Phantom kripto yatırım şirketi Paradigm liderliğindeki 109 milyon dolarlık bir yatırım çeşidini kapattı iOS uygulamasını başlattı.

Bu ortada, ORCA Pazartesi gününden itibaren yükselmeye devam etti. Geçtiğimiz 24 saat boyunca coin, yüzde 26’lık bir yükseliş yaşamış durumda. 4.04 dolara kadar yükselmeyi başaran kripto para ünitesinin mevcut kıymeti 3.84 dolar civarında. Öte yandan FIDA, listeleme haberlerinin akabinde yükselişini pek sürdürememiş üzere görünüyor. Kripto para ünitesi 2.79 dolara kadar yükselse de yazım sırasında yüzde 2’lik bir kayıp ile 2.36 dolardan el değiştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.