Alt Coin

Coinbase Analistleri: Liderlik Bu Altcoin’de Olacak!

Coinbase borsasının analistlerine nazaran, tek gerçek “ETH katili” Ethereum 2.0 olabilir. Bitcoin’den sonra en büyük Blockchain ağı, DeFi ve NFT üzere en sıcak trendlerin kimilerine mesken sahipliği yaptı. Lakin analistler, Ethereum’un en güçlü rakip altcoin projelerini bile savuşturabileceğini düşünüyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Analistler başkan altcoin projesinin tahtını koruyacağını söylüyor

Ethereum’un popülaritesi daha düşük maliyetler, daha yüksek suratlar ve daha yüksek randıman ile kendisini alt etmeyi amaçlayan çok sayıda rakibe ilham verdi. Gelişen “ETH katilleri” yahut Solana, Binance Smart Chain ve hatta Cardano üzere 1. katman Blockchain’ler bir gün pazar önderini geçebileceğine dair spekülasyonlarla fiyatlarını yükseltti. Lakin büyük yatırımcılara kripto para araştırması sağlayan Coinbase analistleri, Ethereum’un yeni başlayanları savuşturmayı başarabileceğini söylüyor.

Coinbase analistleri yakın tarihli bir raporda, ekosistemin ölçeklenebilirliği arttıkça, merkezi olmayan uygulamaların yahut dapp’lerin kullanıcılarının Ethereum’a daha süratli ve daha ucuz alternatifler aramaktan kaçınabileceğini söyledi. Analistler, hala “yakın vadede kripto piyasasında birden fazla Blockchain’in bir ortada var olmasını” beklediğini, lakin Ethereum’un tahtını koruyabileceğini söylüyor. Raporda şunlar söz ediliyor:

Beacon Chain birleştirme ve parçalama üzere yükseltmelerle birleştirilen (Katman-2) ölçeklendirme tahlillerinin doruk noktasının, mevcut formlarında alternatif (Katman-2’ler) için ilerlemeyi sınırlayabileceğini düşünüyoruz.

İkinci faktör: Proof of Stake (POS) geçişi

Ethereum, Bitcoin Blockchain’in kullandığı güç yoğunluklu PoW düzeneğinden PoS modeline geçmek üzere. Bu, halihazırda çalışır durumda olan gelecekteki PoS Blockchain’in aktif bir beta versiyonu Beacon Chain ile birleşerek gerçekleşecek. Değişiklikler, Ethereum’daki güç tüketimini ve hesaplama gücünü azaltmaya yardımcı olacak. Böylelikle, daha süratli süreçleri ve daha düşük gas fiyatlarını garanti etmese de, sıfır bilgi (zk) toplamaları üzere 2. katman sistemlerinin kullanılabilirliği, geliştiricileri çekebilir ve sermayeyi ekosistemde kalmaya teşvik edebilir. Coinbase analistlerine nazaran, gelişmenin 2022’nin ikinci yarısında 1. katman alternatiflerinin fırsatlarını daraltması mümkün. Ayrıyeten, Zk-Rollup’lar daha yaygın kullanıldıkça elde edilebilecek ölçeklenebilirlik, Ethereum 2.0’ın muvaffakiyetinin anahtarı olabilir. Rapora nazaran, “bu, ağın uzun vadede potansiyel olarak milyarlarca kullanıcıya ölçeklenmesine müsaade vermek ve saniyede on binlerce süreci işlemek için çok değerli olacak”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.