Alt Coin

Coinbase, Bu Altcoin Piyasalarına Yatırım Yapıyor!

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in yatırım kolu, hangi altcoin piyasasına ve teknolojilere yatırım yaptığını paylaştı. Görünene nazaran şirketler kripto paraların geleceğine güveniyor. 250’den fazla şirkete yatırım borsa en büyük hissesi merkezsiz finansa ayırıyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Coinbase Ventures, 2021’de yatırım faaliyetini arttırdı

Coinbase’in yatırım kolu, 2021’de yatırım faaliyetlerini artırdı ve geçen yıl kripto projelerine her zamankinden daha fazla sermaye akıttı. Şirketin yeni blog gönderisine nazaran, geçen yıl yaklaşık 150 mutabakat tamamlandı ve her 2,5 günde bir yeni bir mutabakat yapıldı. Teşebbüs fonunun şu anda 250’den fazla şirkete yatırımı var ve bilhassa iki kripto bölümüne odaklanıyor: merkezi olmayan finans (DeFi) ve merkezi finans (CeFi). Her kategori, Coinbase Ventures’ın toplam portföyünün %23’ünü temsil ediyor.

DeFi açısından, teşebbüs fonu birden fazla Blockchain için yükseliş bekliyor:

Multi chain geleceğe inanıyoruz ve Ethereum’un DeFi ekosisteminde en faal durumda kalmamıza karşın, Solana (Orca, Solend), Cosmos (Umee), Algorand (Folks), Polkadot (Acala, Moonbeam), NEAR’a da yatırım yaptık.

Coinbase Ventures, DeFi’yi daha inançlı hale getirmeyi amaçlayan projeleri de destekliyor:

DeFi 2021’de büyük adımlar atarken, bu yeni ortaya çıkan finansal protokollerin istismarları ekosistemi engelledi ve 10 milyar doları aştı. Daha âlâ kullanıcı muhafazası her şeyden kıymetlidir, bu nedenle Coinbase Ventures, Neptune Mutual, Risk Harbor, Cozy Finance ve Nayms dahil olmak üzere DeFi sigorta finansal protokollerini destekledi.

Bu altcoin kesimlerine odaklanılıyor

Yelpazenin CeFi ucunda, teşebbüs fonu, ferdi emeklilik hesapları (IRA’lar), borsada süreç gören fonlar (ETF’ler) ve trust’ların yanı sıra mahallî finansal hizmet sağlayıcıları üzere kripto için klâsik araçlara yatırım yaptı. Blog gönderisinde şu tabirlere yer verildi:

Kripto’nun tabiatı gereği global olduğuna ve farklı düzenleyici, bankacılık ve altyapı rejimlerinde rampa misyonu gören yerelleştirilmiş platformlara muhtaçlık olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle 2021’de LatAm, Pan-Afrika, MENA, Güney Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’dan her yerde kripto finansal hizmet sağlayıcılarında etkin yatırımcılardık.

  • Coinbase Ventures’a nazaran, 2021’de kripto ve Web3 projelerine toplam 30 milyar dolardan fazla teşebbüs fonu yatırımı yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.