Kripto Haber

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Blockchain Startup’ın Çalışmasını Çaldığı İddiasıyla Dava Edildi

Halka açık kripto borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong’un, projelerinden birine potansiyel olarak yatırım yapma kisvesi altında bir blok zinciri hızlandırıcısının işini çaldığı iddia ediliyor.

Blockchain hızlandırıcı MouseBelt Labs, Cuma günü Kaliforniya’nın yüksek mahkemesine, Armstrong’un Haziran 2019’da, bilimsel makaleleri teşvik olarak sunulan tokenlerle dağıtmak için kullanılan bir platform olan Knowledgr’a yatırım yapmayı teklif ettiğini ve böylece ResearchHub için gizli bilgileri kullanabileceğini iddia eden bir şikayette bulundu. üzerinde çalıştığı benzer bir platform ve Knowledgr’ı bir rakip olarak ortadan kaldırdı.

Şikayete göre Armstrong, MouseBelt’in halihazırda yatırım yaptığı Knowledgr’a finansal destek ve tokenleri Coinbase’de listeleme fırsatı sundu. Hızlandırıcı, Armstrong, Coinbase ve ilgili kuruluşların dolandırıcılık yaptığını, bir sözleşmeye müdahale ettiğini ve diğer suçlamaların yanı sıra haksız yere zenginleştiğini iddia ediyor.

Şirket, jüri duruşmasının bir parçası olarak tazminat ve diğer tazminat türlerini arıyor.

MouseBelt ayrıca Armstrong’un Knowledgr kurucusu Patrick Joyce ile Haziran 2019’un sonlarında temasa geçtiğini ve Coinbase’in durum tespitine tabi daha büyük bir yatırım yapması amacıyla %1’lik bir hisse için kişisel olarak 50.000 dolar yatırım yapmayı teklif ettiğini iddia etti. 50.000$, Temmuz ortasında Knowledgr’a havale edildi.

Şikayete göre, Armstrong’un amacı, “MouseBelt’in çalışmalarını kendileri için çalmak, yalnızca potansiyel bir rakibi ortadan kaldırmak değil, aynı zamanda ResearchHub için MouseBelt’in Knowledgr’a koyduğu finansal, tasarım ve teknik kaynakların faydalarını elde etmekti. ResearchHub, tamamen veya büyük ölçüde MouseBelt’in çalışmasına dayanan başarılı bir platformu daha kısa sürede daha az maliyetle piyasaya sürecek. ”

Şikayete göre Armstrong, bu süreçte MouseBelt’i yanıltarak Knowledgr’da CEO olarak kalırken ResearchHub’a katkıda bulunursa Joyce’a bir iş sözü verdi.

Bu süre zarfında MouseBelt, Joyce’un bunun yerine ResearchHub için orijinal olarak Knowledgr’a yönelik bir algoritma kullandığını iddia ediyor.

“MouseBelt, Joyce’un yakın zamanda Armstrong veya ResearchHub ile temasa geçip geçmediğini sordu. Joyce, ne kendisinin ne de Knowledgr’deki herhangi birinin önceki dört ay boyunca Armstrong ile temas halinde olmadığını belirtti. Joyce daha sonra gerçeği, Armstrong’un Joyce’tan aynı dört aylık dönemde ResearchHub üzerinde çalışmasını istediğini ve Joyce’un aslında bunu yaptığını kabul edecekti. Joyce’un bu bilgiyi ihmal etmesi, Knowledgr’ın MouseBelt ile yaptığı anlaşmaların ihlaliydi ve Joyce ile Knowledgr’ın uygunsuz eylemlerini gizlemek için yapıldı” iddiasında bulundu.

Coinbase, CoinDesk’in yorum talebine yanıt vermedi.

Devamını oku: CEO, SEC’in Kredi Veren Ürün Üzerinden Coinbase’e Dava Açmakla Tehdit Edildiğini Söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.