Kripto Haber

Coinbase Hesapları ve İçeriği Kaldırma Yönergelerini Açıklıyor

Coinbase CEO’su, kripto borsasının hesapların ne zaman kaldırılacağı veya içeriğin ne zaman denetleneceği konusundaki politikalarını açıkladı ve konuşma özgürlüğü, platformdan çıkarma ve kurumsal sorumluluklar hakkında daha geniş bir teknoloji endüstrisi tartışmasına girdi.

Armstrong, Cuma günü Coinbase (COIN) veya herhangi bir teknoloji şirketi “zor toplumsal konularda yargıç ve jüri olarak hareket ederek yargılama çağrıları” yapmaya başladığında bir blog yazısında bunun tehlikeli bir emsal olduğunu yazdı.

Armstrong’un gönderisi, kitle fonlaması platformu GoFundMe’nin – Trudeau hükümetinin talebi üzerine – protestocu kamyoncuları desteklemek için toplanan 9 milyon dolardan fazla dağıtımı dondurduğu Kanada’da olup bitenler göz önüne alındığında tam zamanındaydı. Ayrıca, akış platformu Spotify üzerinde, Joe Rogan’ın podcast’ini koronavirüs “yanlış bilgi” yaydığı iddiasıyla bırakması yönünde artan baskının ortasında geliyor.

CoinDesk’in kaldırma veya denetleme yaklaşımını tanımlarken, Armstrong önce altyapı ürünleri ile halka açık ürünler arasında ayrım yaptı. Altyapı ürünleri bireysel müşteriler tarafından özel olarak kullanılır ve temel finansal hizmetlere erişim sağlar.

Bunlar için, Coinbase “hukukun üstünlüğünü” izleyecek, çünkü şirketler değil seçilmiş hükümetler neye izin verilip verilmeyeceğine karar vermeli.

Halka açık ürünler, sosyal özellikleri çok sayıda kullanıcı tarafından görülebilen, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik içerebilir ve bu nedenle daha nüanslı bir yaklaşım gerektirebilir, diye yazdı Armstrong, Coinbase’in değiştirilemez tokenler (NFT’ler) için gelecek pazarına açık bir referansta bulundu. ).

Coinbase içeriği yalnızca 1) Coinbase’in faaliyet gösterdiği bir yargı alanında yasa dışı olması; 2) ABD Anayasasının İlk Değişikliği kapsamında bir ifade özgürlüğü istisnasıdır; veya 3) Kritik bir ortak (ödeme işlemcisi veya banka gibi) Coinbase’in bunu kaldırmasını gerektirir.

“Yaklaşımımız, ifade özgürlüğü destekçileri olmaktır, ancak ifade özgürlüğü şehitleri değil,” diye yazdı Armstrong.

Armstrong daha önce 2020’de Coinbase’in apolitik bir şirket olduğunu ilan ederek Silikon Vadisi tahılına karşı çıkarken, büyük teknoloji şirketleri protesto hareketlerine destek sinyali vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.