Kripto Haber

Coinbase, Kripto Türevlerini Başlatmak için FairX’i Satın Aldı

Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kripto borsası Coinbase’in ABD merkezli bir türev platformu olan FairX’i satın aldığını duyurdu.

Hareket, Coinbase’in ABD’de kripto türev ürünleri sunması için kapıyı açabilir Şu anda, yalnızca bir avuç borsa ABD’li yatırımcıların bitcoin ve eter vadeli işlemlerini yapmasına izin veriyor, nakit ödemeli ürünler hem en popüler hem de en uzun olanı -mevcut ürünler. FTX. ABD, LedgerX’i geçtiğimiz Ağustos ayında benzer bir amaçla satın almıştı.

Coinbase bir blog yazısında “Şeffaf bir türev piyasasının gelişimi, herhangi bir varlık sınıfı için kritik bir dönüm noktasıdır ve bunun hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar için kriptoekonomiye daha fazla katılımın kilidini açacağına inanıyoruz” dedi.

Daha fazlasını okuyun: FTX Crypto Exchange, LedgerX Satın Alma İşlemini Tamamladı

FairX, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) kayıtlı belirlenmiş bir sözleşme piyasasıdır (DCM), yani ABD’de vadeli işlem ürünleri sunmasına izin verilir.

Coinbase ayrıca ABD’deki türev platformlarını denetleyen kendi kendini düzenleyen bir kuruluş olan Ulusal Vadeli İşlemler Birliği’ne de başvuruda bulunuyor.

FairX, 2020 yılının sonlarında düzenleyici onaylar aldıktan sonra Mayıs 2021’de borsasını başlatan nispeten genç bir vadeli işlem platformudur. Ancak FairX’in TD Ameritrade, E*Trade, ABN AMRO, Wedbush, Virtu Financial ve Şirketin o zamanki duyurusuna göre, FairX’in vadeli işlem ürünlerini sunan veya takas hizmetleri sunan bir avuç diğerleri.

Açık olmak gerekirse, Fairx. com, Fairx’ten farklıdır. 2019’da dükkanı kapatan io.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.