Kripto Haber

Coinbase Kullanıcıları Artık TurboTax Aracılığıyla Kriptoda Vergi İadesi Alabiliyor

Şirket Perşembe günkü bir blog yazısında, kripto para borsası Coinbase’in (COIN) kullanıcılara vergi iadelerini kripto olarak alma seçeneği sunduğunu duyurdu.

  • TurboTax’ın web sitesi, kullanıcıların geri ödemelerini artık doğrudan Coinbase hesabına nasıl yatırabileceklerini gösteriyor. Coinbase’in blog gönderisine göre, müşteriler sabit paralardan getiri getiren varlıklara kadar 100’den fazla kripto para biriminden birine yatırılan geri ödemeleri almayı seçebilirler.
  • Yeni özellik hakkında ilk haber yapan New York Times’a göre, hem federal hem de eyalet vergi iadeleri otomatik olarak kripto para birimine dönüştürülebilir.
  • Coinbase kullanıcıları, kripto para birimini destekleyen TurboTax ürünlerinde zaten indirim alabilir ve ayrıca çok sayıda işlem için ücretsiz veya düşük bir oranda kripto işlemlerine ilişkin vergilerini düzenlemek ve dosyalamak için TurboTax’ın CoinTracker’ını kullanabilir.
  • Coinbase, müşterilerin finansmanlarını kripto ticaret platformuyla entegre etmelerini kolaylaştırmaya çalışıyor. Eylül ayında, ABD’li müşterilerinin maaşlarının tamamını veya bir kısmını ücretsiz olarak kripto veya dolar olarak yatırmalarına izin verdiğini duyurdu.
  • Yakın zamanda, vergi yazılımı firması TaxBit, desteklenen kurumların müşterilerinin kripto vergi formlarına erişmesine izin verecek Coinbase, FTX.US, Binance.US, Gemini ve SuperRare dahil olmak üzere en iyi 20 kripto şirketinden oluşan desteklenen bir ağ olan TaxBit Network’ü başlattı. 2021 için ücretsiz.

Daha fazlasını okuyun: CoinTracker, Kripto Vergi Sezonu Isındıkça 100 Milyon Dolar Artırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.