Kripto Haber

Coinbase, PayPal, FTX. ABD ve Daha Fazlası TaxBit’in Kripto Vergileri İçin Ücretsiz Dosyalama Ağına Katılın

Utah merkezli vergi yazılımı firması TaxBit, TaxBit ile Coinbase, Gemini ve SuperRare dahil olmak üzere en iyi 20 kripto şirketi arasında bir ortaklık olan ve katılımcı kurumların müşterilerinin 2021 kripto vergi formlarına ücretsiz erişmelerini sağlayacak TaxBit Network’ü başlattı.

TaxBit’in kurucu ortağı ve CEO’su Austin Woodward, CoinDesk’e, yazılımı hem maliyet hem de dosyalama kolaylığı açısından daha erişilebilir hale getirmenin kripto vergi sürecini demokratikleştireceğini ve gizemini çözeceğini umduğunu söyledi.

Woodward, kripto vergilerinin tarihsel olarak hantal, kafa karıştırıcı ve çoğu zaman pahalı olduğunu ve birçok kripto sahibi için yıllık dosyalama maliyetlerinin binlerce dolara ulaştığını söyledi. Kripto vergilerini kendi elleriyle yapanlar için, tüketici vergi toplayıcıları işlem hacmine göre ücret alır ve vergi sezonunda yüksek frekanslı ticareti özellikle pahalı hale getirir.

TaxBit Ağı, kripto yerel şirketlerinden BlockFi, OKCoin, Paxos, Coinbase, Strike, Coinlist, CEX’ten katılımcıları içerir. io, Blockchain. com, İkizler, Uphold, FTX. ABD, Binance. ABD ve Santigrat Ağı; SoFi, PayPal ve Venmo yan kuruluşu gibi daha geleneksel fintech firmaları; ve diğerleri arasında SuperRare ve Uniswap gibi merkezi olmayan finans girişimleri.

Woodward, CoinDesk’e TaxBit Network’ün vergi formlarının işlem hacminden bağımsız olarak tüm kullanıcılar için ücretsiz olacağını söyledi.

“Artık arka planda bir bot ticaretiniz varsa, vergilerinizi hazırlamak söz konusu olduğunda büyük bir vergi faturası çekme konusunda endişelenmenize gerek yok,” dedi Woodward. “Sektörde hiç kimsenin yapmadığı işlem limitleri kavramını kaldırdık. ”

Woodward ayrıca, kripto vergilerini kolaylaştırarak, İç Gelir Servisi’nin (IRS) kısmen açıklanmayan kripto para birimi sermaye kazançlarına atfettiği, çok tartışılan “Vergi Boşluğunu” kapatmaya yardımcı olacağını umuyor.

Woodward, vergi açığı hakkında “Bizim inancımız bunun kripto topluluğunun kasten vergi kaçırmaya çalışmasından kaynaklanmadığı yönünde” dedi. “Anlaması çok maliyetli ve karmaşıktı. ”

Woodward, CoinDesk’e kripto endüstrisinden gelen yanıtın çok olumlu olduğunu ve Nisan ayındaki vergi sezonunun bitiminden önce daha fazla şirketin TaxBit Ağına katılmasını beklediğini söyledi.

“Kripto şirketleri, düzenleyicilerle iyi ilişkiler içinde olmak istiyor. Kullanıcılarının vergilerini bildirmelerine yardımcı olmak istiyorlar, ”dedi Woodward. “Bu, arzu eksikliğinden kaynaklanan bir şey değil, değil mi? Bu teknolojik bir engel ve bir maliyet engeli. ”

Katılımcı kripto CEO’ları Woodward’ın değerlendirmesine katılıyor gibi görünüyor.

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss, “Uyum, Gemini’de temel bir dayanaktır ve yatırımcılarımıza proaktif olarak vergi raporlama araçlarına erişim sağlamak, müşterilerimizin kripto para birimi vergi yükümlülüklerinin üstünde kalmasına yardımcı olurken, düzenlemeler gelişmeye devam ediyor” dedi. basın bülteni.

Kullanıcılar, Salı gününden itibaren TaxBit Network’ün web sitesi veya çoğu durumda katılımcı kurumun uygulaması aracılığıyla vergi formlarına erişebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.