Kripto Haber

Coinbase, Robinhood Ticareti Pazartesi Yeniden Canlanmadan Önce Tüm Zamanların En Düşük Seviyesinde

Kripto borsası Coinbase (COIN) ve perakende ticaret platformu Robinhood Markets (HOOD), genel hisse senedi ve kripto piyasalarına geri dönmeden önce Pazartesi günü tüm zamanların en düşük seviyelerinde işlem gördü.

Coinbase hisseleri yaklaşık 162$’a düştü. Pazartesi sabahı 54, 52 haftanın en yüksek seviyesi olan 429$’dan %60’tan fazla düştü. Şirket geçen Nisan ayında halka açıldığında 250$’lık açılış referans fiyatından %54 ve %35 düştü. Günü 191 dolardan bitirmek için toparlandılar. 48, şirkete yaklaşık 50 milyar dolarlık bir piyasa değeri veriyor.

Bu arada, kripto ticareti geliri geçen yıl önemli ölçüde artan Robinhood, 11 doların en düşük seviyesini gördü. Sabah hisse başına 15, 52 haftanın en yüksek seviyesi 85$’dan %87 düştü. Hisseler toparlanarak günü 13 dolardan tamamladı. 21, şirkete 12 milyar doların biraz altında bir piyasa değeri veriyor. Robinhood geçen Temmuz ayında halka açık bir şirket olarak çıkış yaptı.

İki şirket, genel teknoloji ve kripto satışlarının ortasında son zamanlarda keskin bir düşüş yaşadı. Coinbase sadece bu yıl %24, Robinhood ise aynı dönemde %29 düştü. Bitcoin fiyatı bugüne kadar yaklaşık %25 düştü ve Kasım ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50 düştü.

Bitcoin madencileri de dahil olmak üzere birden fazla kriptoya maruz kalan hisse senetleri de düştü ve ardından kripto fiyatları öğleden sonra yükseldikçe Pazartesi günkü seans dip seviyelerinden sıçradı.

Bitcoin Pazartesi öğleden sonra %5’in biraz altında bir artışla 37.000$’ın hemen altına yükselirken, eter %1,4 artışla 2.445$’a yükseldi.

Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya’ya göre “Bitcoin inananları çizgiyi korumaya çalışıyor”. Pazartesi günü müşterilere bir notta, “Bu, Bitcoin için önemli bir an ve Wall Street’te panik satışı geri dönerse, 30.000 dolar seviyesi pek destekleyici olmayabilir” diye ekledi.

Devamını oku: Kripto Satış Mendilleri 2022’de Endüstri Piyasası Değerinden 700 Milyar Dolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.