Kripto Haber

Coinbase Solana Ekosistem Tokenlerini Listelemeye Yakın: Kaynaklar

Planlara aşina dört kaynağın CoinDesk’e söylediğine göre Coinbase, Solana ekosistem jetonları için ticaret raylarını hazırlıyor.

ABD merkezli kripto borsası, Solana’nın Ethereum’un ERC-20’sine yanıtı olan SPL’nin veya “Solana Program Kitaplığı” tokenlerinin çekilmesine izin vermeyi planlıyor. Bir kişi, Solana’ya özgü USDC’yi 4 doları ile ekledi. 8 milyar dolaşımdaki arz, desteklenen varlıklar arasında yer alacak.

Kaynaklar, özelliklerin yakın gelecekte çevrimiçi olabileceğini söyledi. Coinbase yorum yapmaktan kaçındı.

SPL tokenlerinin listelenmesi, Coinbase’in token yerleştirme stratejisinde büyük bir gelişmeyi işaret ediyor gibi görünüyor. Şimdiye kadar, listelerinin bir incelemesi olan Algorand (ALGO) ve Cosmos (ATOM) gibi yalnızca Ethereum tabanlı madeni paraları ve amiral gemisi Katman 1 varlıklarını listeledi.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un Haziran 2021’de tweetlediği “her varlığın kanuni olduğu yerlerde *her* varlığı listele” şeklindeki kapsamlı hedefi, giderek Etherverse’in ötesine geçmeyi gerektiriyor.

Bununla birlikte, Solana’nın merkezi olmayan finans (DeFi) madeni paraları – borsalar, bahis protokolleri ve daha fazlası için – piyasa değeri açısından hala nispeten küçük.

Shiba Inu (SHIB) ve Chainlink (LINK) gibi Ethereum tabanlı tokenler, 10 milyar dolara yakın dolaşımdaki piyasa kapitalizasyonlarını yönetirken, Coinbase verisine göre aynı metriğe göre en büyük SPL tokeni Serum (SRM) 281 milyon dolar.

Ticaretin ilk olarak hangi bölgelerde çevrimiçi olacağı veya Coinbase’in hangi SPL belirteçleriyle başlamayı planladığı hemen belli değildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.