Kripto Haber

Coinbase ve Genesis, MicroStrategy Konferansında Devasa Kurumsal Büyümeyi Vurguladı

Şirketler için Bitcoin konferansında MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ile konuşan Coinbase Kurumsal Başkanı Brett Tejpauln, kurumların üç yıl önce %10’dan %10’a çıktığını söyledi. Ayrıca, Coinbase’in kurumsal grup büyüklüğü yaklaşık bir düzineden 150’ye yükseldi. Tejpauln’un geçen yıl ortaya çıktığını görmeye başladığı ve önümüzdeki yıllarda daha da fazla ihtiyaç duyulan şey, kurumların büyük hacimli işlem yapabileceklerini bilmeleri gerektiğinden artan likiditedir.

Çok daha yeni ortaya çıkan bir temanın, perakendecilerin ilk NFT anlaşmalarına ilgi göstermesi olduğunu söyledi. Tejpauln, NFT’lerin şirketlerin kriptoda ödeme kabul etmesine yol açacağını söyledi. Başlangıçta anında dolara dönüşecekler, ancak konfor seviyeleri arttıkça bitcoin’i bilançolarında tutmaya başlayacaklar.

Tejpauln ayrıca, üç yıl önce kabaca 10 milyar dolardan bugün 150 milyar dolara yükselen stabilcoin kullanımındaki hızlı artışı da not etti. Stabilcoinler önemli, çünkü Bitcoin tutmakta rahat olmadıkları o zamanlarda kurumları kripto para ekosisteminde tutuyorlar. Kısacası, Aralık ve Ocak aylarında bitcoin’in düşüşüyle ​​birlikte stabilcoin kullanımında belirgin bir artışa dikkat çekti.

Sanal sahneye biraz sonra, dijital ana aracılık Genesis’in CEO’su Michael Moro geçti ve Tejpauln’unkine benzer bir teması vardı. Saylor tarafından geçen yıl Bitcoin alanına giren bir “hedge fonları çığı” söylentileri hakkında sorulan Moro, bunu doğruladı. Şirketinin türev işi, bir yıl öncesine göre yaklaşık sekiz kat daha büyük, dedi, bitcoin’e karşı borçlanma ve bitcoin satın almak için borçlanma da güçlü bir büyüme gösteriyor.

Genesis, CoinDesk’in sahibi olan Digital Currency Group’un bir yan kuruluşudur.

Daha fazlasını okuyun: Jack Dorsey, MicroStrategy Konferansında Bitcoin’in Erdemlerini Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.