Alt Coin

Coinbase Yeni Bir Altcoin Listeliyor: Fiyat Roketledi!

Bitcoin’in (BTC) gücünden yararlanmaya çalışan bir altcoin, ABD’deki en uygun kripto borsası olan Coinbase’den dayanak aldı. Stacks (STX) borsaya ekleniyor ve fiyatı haberin tesiriyle ansızın yükseldi. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

Coinbase yeni bir altcoin listeliyor: Stacks (STX) nedir?

Yeni bir duyuruda Coinbase, likidite şartlarının karşılanması durumunda Stacks (STX) ticaretinin 19 Ocak Çarşamba günü borsada başlayacağını söyledi. Stacks, Proof of Transfer ismi verilen iki zinciri kapsayan konsensüs mekanizmasıyla Bitcoin’e bağlı açık kaynaklı bir Blockchain’dir. 

Bu mimari sayesinde Stacks, Bitcoin’in güvenliğinden yararlanmayı ve farklı bir Blockchain olmasına karşın merkezi olmayan uygulamaların (dApps) Bitcoin’in durumunu kullanmasını sağlamayı hedefliyor. Stacks web sitesine göre proje, klasik olarak başka Blockchain’ler için ayrılmış Bitcoin’e bir dizi yeni kullanım durumu getirmeyi amaçlıyor.

Dünya standart olarak Bitcoin’e yaklaşıyor ve Bitcoin etrafındaki kullanım örneklerine olan talep artıyor. Çoğu pasif bir paha deposu olarak Bitcoin’e kilitlenmiş yüz milyarlarca sermaye var. Bitcoin ile rekabet etmek yerine Stacks, Bitcoin takviyeli krediler, Bitcoin DeFi yahut Bitcoin’inizi NFT’leri takas etmek için kullanma üzere bBtcoin sahipleri için yeni kullanım durumları sağlayabilir.

Coinbase’in listeleme haberinin akabinde STX patladı!

Coinbase’in listeleme haberinin akabinde STX, yaklaşık %35 artışla 2.64 dolara kadar yükseldi. Birkaç saat içinde %35’lik bir yarar kaydettikten sonra, STX soğudu ve şu anda yazı yazarken 2.15 dolardan el değiştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.