Kripto Haber

CoinFund Başkanı, Firmalarının Başarılı Olması İçin ‘Düzenleyici Legolar’ Oluşturmaya Çalışıyor

Fungible olmayan token (NFT) oyun devi Dapper Labs ve NFT pazaryeri Rarible gibilerine yatırım yapan Blockchain odaklı risk sermayesi şirketi CoinFund, geçmişi geride bıraktı. portföy şirketlerinin ABD’nin karmaşık düzenleyici ortamında gezinmesine yardımcı olmak için ekibini kuruyor.

Geçen ay, CoinFund eski Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) başkanı J. Christopher Giancarlo’yu 3 stratejik düzenleme danışmanı olarak atadı. . Sektördeki pek çok kişi tarafından kripto yanlısı duruşu nedeniyle sevgiyle “Kripto Baba” olarak adlandırılan Giancarlo, düzenleme ve teknolojinin kesişiminde çok fazla deneyime sahip.

Giancarlo, geçen yaz şirkete Citigroup’tan katılan CoinFund yönetici ortağı ve başkanı Christopher Perkins tarafından karşılandı. vadeli işlemler, takas ve döviz komisyonculuğu işlerine öncülük etti.

Perkins, CoinDesk ile yaptığı röportajda, şirkete “düzenlenmiş işletmeler kurmaya yönelik satış tarafı perspektifi” ile katıldığını söyledi. Rolü, portföy şirketlerinin düzenleyici ortamda gezinmesine yardımcı olmayı ve düzenleyiciler ve politika yapıcılarla “düşünceli politika tasarımı” üzerinde çalışmayı içerir.

“Girişimcilerimize ve kurucularımıza yenilik yapmak, büyümek, test etmek, risk almak için yeterli güvenli liman vermek istiyoruz. Ve bunu güvenli bir şekilde yapmak istiyoruz” diyen Perkins, şirketlerin Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet göstermek veya ortak olmak için “hangi düzenleyici Lego’ların bir araya gelmesi gerektiğini” anlamalarına yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi.

Kurumsal tereddüt

(mtagx10090701) (mtagx10907001) (mtagx10907001) (mtagx10090701) karmaşık

Kurumların sektöre atlamakta yavaş olmasının sık sık dile getirilen nedeni.

“Evlat edinme yavaş ama geliyor,” dedi Perkins. Perkins’e göre sorun ilgi eksikliği değil, kripto alanına girmenin operasyonel karmaşıklıkları. Kriptoya geçişi değerlendirmek için kurumlar genellikle araştırma yapmak ve tavsiyelerde bulunmak için zaman alan görev güçleri oluşturur.

Perkins, düzenleme cephesinde makro açıdan bakıldığında, ABD’nin küresel kripto politikasına öncülük ettiğini söyledi. Senatör Ted Cruz (R-Texas), Demokratik New York Belediye Başkanı Eric Adams ve Cumhuriyetçi Miami Belediye Başkanı Francis Suarez de dahil olmak üzere kayda değer savunucularla birlikte blok zinciri teknolojisi için iki partili desteğin arttığını gördü.

“Sol ve sağın hizalanmaya başladığı bu çok benzersiz durumu görüyorsunuz. Bu yüzden özellikle ara seçimlere göz atıyoruz” dedi Perkins, blok zinciri teknolojisini destekleyen daha fazla politikacı görmeyi umarak.

Perkins, “Konuştuğum hemen hemen herkes düzenleme konusunda çok olumlu” dedi. “Yatırımcı korumaları gibi şeylere dayanan, ilkelere dayalı bir düzenleme istiyoruz.

Süresini dolandırıcılık, manipülasyon ve suistimal etmemek istiyoruz” ve Perkins, CFTC polisinin bu konularda iyi konumlanmış olduğuna inanıyor.

Gelecek planları

(mtagx10090701) (mtagx10090701) (mtagxkapalı

2021’in başlarında, Brooklyn, NY merkezli firmanın bugüne kadarki en büyük havuzuna işaret eden milyon Girişim fonu. Kurumsal yatırımcılar (emekli maaşları, bağışlar ve aile ofisleri) fonun yarısından fazlasına katkıda bulundu.

Perkins, CoinDesk’e firmanın gelecekteki fonlar için planlar belirtmeden mevcut tohum, girişim ve likit stratejilerine yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi.

(mtagx1 090704)

Firmanın yatırım odakları arasında oyun, altyapı, merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO’lar), takas edilemeyen jetonlar (NFT’ler), merkezi olmayan finans (DeFi) bulunur. ve bu dikeylerin kesiştiği tüm noktalar, dedi Perkins.

Perkins, NFT’leri, ünlüler alana akarken ve NFT’ler ile birlikte Web 3’ün kullanıcı tarafından benimsenmesine açılan kapı olarak görüyor. popüler kültürün önemli bir bölümünü oynamak için.”

“NFT’nizle oynayabileceğiniz oyunların ortaya çıktığını görmeye başladığınız bir derece birbirine bağlılık var. NFT’nizi finansallaştırabilir, takas edebilir ve ödünç verebilirsiniz. Ve tüm bunlar altyapı gerektiriyor” dedi Perkins. “Günün sonunda kripto nedir? Kripto topluluktan başka bir şey değildir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.