Kripto Haber

CoinList, Düşük Teminatlı Filecoin Kredileri ile Madencilerin Sermaye Maliyetlerini Düşürmeyi Amaçlıyor

Erken aşama projeleri için popüler bir token satış platformu olan CoinList, özellikle yeni madencilerin madenciliğe başlaması için Filecoin (FIL) ödünç almak için önceden düşük teminat gerektiren bir borç verme hizmeti sunuyor.

Şirket, toplam kredi değerinin %10’u kadar küçük bir teminat gerektiren bir FIL borçlanma olanağı sağlayarak yeni madencilerin ön maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. CoinList yaptığı açıklamada, “Depolama sağlayıcıları, daha düşük teminata izin vererek, fonlarını FIL veya diğer teminat biçimleri yerine Filecoin+ anlaşmalarını, donanımlarını ve operasyonlarını depolamak için tahsis edebilir ve operasyonlarını katlanarak ölçeklendirmelerine izin verebilir” dedi.

FIL madenciliğine başlamak için, yeni madencilerin genellikle bazı FIL tokenlerini dağıtılmış veri depolama ağına rehin etmeleri gerekir ve bunu yapmak için, depolama için zaten yatırmış oldukları sermayenin üzerine madeni paraları satın almaları veya ödünç almaları gerekir.

CoinList COO’su Scott Keto CoinDesk’e verdiği demeçte, CoinList’in COO’su Scott Keto’ya göre, madeni paraları ödünç almak için genellikle %100 ila %130 arasında değişen yüksek bir teminat yüzdesi gerektirdiğinden, bu “daha yeni depolama sağlayıcıları için en büyük sorun”. sadece sermayenin verimli kullanımı değil.”

Devamını oku: FIL Borçlanma için Büyük Bir Pazar Yaratan Filecoin Madencileri Arasındaki Çaresizlik

Filcoin, Protocol Labs tarafından tasarlanmıştır ve kullanıcıların verileri merkezi olmayan bir sistemde depolamak için sabit disk alanı kiralamasına olanak tanır. Veriyi depolayan ve doğrulayan düğümlere ödüller dağıtan bir depolama kanıtı konsensüs sistemi kullanır.

CoinList, bir açıklamaya göre, CoinList’in çok çeşitli FIL sahiplerine erişmesini ve 250.000 FIL’den daha büyük bireysel krediler elde etmesini sağlayan 2017’den beri Protocol Labs ile bir ilişki kurmuştur.

CoinList, web sitelerine göre, FIL sahibine paralarını ödünç vermesi için yaklaşık %9 APY sunan borç verme platformları da dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan FIL’i güvence altına alabilir. Platform ayrıca, CoinList’in 2017’den bu yana Protokol Laboratuvarları ile olan ilişkisi aracılığıyla FIL’i diğer sahiplerden de alıyor. ” dedi bir CoinList sözcüsü.

Protocol Labs’ın depolama sağlayıcılarından Stefaan Vervaet, “Giderek daha fazla işletmenin Web3’ü keşfetmesiyle, güvenli ve güvenilir veri depolaması hiç bu kadar önemli olmamıştı” dedi. “Bu, tüm depolama sağlayıcıları için, ancak özellikle gerçek kullanıcı verilerini depolarken hızlı büyümek isteyen yeni ve daha küçük olanlar için inanılmaz bir fırsat.”

Madenciler %10 teminatı FIL, BTC, ETH veya USDC ve USDT stabil coinleri ile sağlayabilirler. Kredinin geri kalanı, madencilerin depolama alanı sağlamak için bir ödül olarak alacakları gelecekteki FIL kazançları aracılığıyla teminatlandırılacaktır.

En az kredi büyüklüğü 3.000 FIL’dir ve düşük teminatla, Keto’ya göre, faiz oranı sağlayıcıya bağlı olarak %10 ila %30 civarında olma eğilimindedir.

‘Üssel büyüme’

Süre olmak üzere, merkezi olmayan depolama alanına olan talep arttıkça Binance ve Youhodler dahil olmak üzere FIL kredisi hizmeti veren başka platformlar da var. Aslında CoinList, Ekim 2020’den bu yana FIL’e 450 milyon doların üzerinde kredi verdi.

Kısmen bu yeni kredi programları nedeniyle ve aynı zamanda işin çekiciliği nedeniyle, merkezi olmayan depolama sağlayıcıları için “2022’de üstel bir büyüme olacağını düşünüyorum” dedi Keto.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.