Kripto Haber

CoinTracker, Kripto Vergi Sezonu Isındıkça 100 Milyon Dolar Artırdı

Kripto vergi yazılımı geliştiricisi CoinTracker, girişim destekçilerinden 100 milyon dolar topladı ve tam 2022 vergi sezonu ısınırken büyüme moduna girdi.

Şu anda 1$ değerinde. 3 milyar, 40 kişilik CoinTracker – en son 1 dolar topladı. CEO Jon Lerner, 2018 tohum turunda 5 milyon – Küresel teknik desteğini ölçeklendirmeyi ve kripto şirketlerinden oluşan bir evrenle bütünleşmeyi planladığını söyledi.

Ayrıca, Uber’in Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Gaurav Garg’ı yeni Mühendislik Başkanı ve Robinhood Crypto’nun Ürün Başkanı Zack Reneau-Wedeen’i Ürün Liderliği yaparak üst düzey yetenekler artıyor.

CoinTracker’ın ortaklık çarkları da çalkalanıyor. Pazartesi günü CoinTracker, borsa kullanıcılarının kripto vergilerini hazırlamalarına yardımcı olan Coinbase’in genişletilmiş “vergi merkezi” ile özel bir anlaşma yaptığını duyurdu.

2023’te devreye girecek genişletilmiş raporlama gereksinimlerine atıfta bulunan Lerner, “Borsalar için özellikle bu altyapı faturasıyla çok önemli olan sorunun önüne geçmeye çalışıyor” dedi.

“Her borsa, kullanıcılarının sermaye kazançlarını IRS’ye bildirecek ve aynı şeyin diğer ülkelerde de gerçekleşmesini bekliyoruz” dedi.

2021 vergi sezonunu doğru almak kripto kalabalığı için daha az önemli olacak. İç Gelir Servisi (IRS), geçen yıl madeni para fiyatlarından NFT’lere kadar her şeydeki büyük artışlardan sonra artan bir ilgi gösteriyor. Her satış, takas ve sarma, sermaye kazancı olarak vergiye tabidir.

CoinTracker, tek boynuzlu at olan tek kripto vergi şirketi değil. Doğrudan IRS ile çalışan TaxBit, geçen Ağustos ayında bu işareti geçti.

Bir basın açıklamasına göre Accel, General Catalyst, Initialized Capital, Y Combinator Continuity, 776 Ventures, Coinbase Ventures, Intuit Ventures ve Kraken Ventures’tan gelen geri bildirimlerle CoinTracker’ın A serisini yönetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.