Kripto Haber

Çok Zincirli Hack, Fon Kaybı 3 Milyon Dolara Ulaştıkça Kötüleşiyor: Rapor

Çevrimiçi yayın Vice tarafından yayınlanan bir rapora göre, bilgisayar korsanları, zayıflığın ortaya çıkmasından yaklaşık üç gün sonra zincirler arası köprü Multichain’deki bir güvenlik açığından yararlanmaya devam etti ve kripto para biriminde yaklaşık 3 milyon dolar çaldı.

Muhabir yardımcısı Lorenzo Franceschi-Bicchierai, “Multichain kullanıcılarına yönelik saldırı daha da kötüleşmeye devam ediyor” dedi.

Bir dizi Multichain kullanıcısı, şirketin Telegram kanalı da dahil olmak üzere sosyal medya platformlarında, Multichain’in kendilerine devam eden sorunlar hakkında net bilgi veya yeterli destek sağlamadığını söyledi.

“@MultichainOrg’un burada mesajlaşmasıyla inanılmaz derecede kafası karışan tek kişi ben olamam,” chainlink yorumcusu ve podcast yayıncısı ChainLinkGod. eth 2.0, 130.000’den fazla takipçisine tweet attı. Bir Medium gönderisinden “fonların aynı anda hem güvenli hem de güvensiz olduğunu” belirten ekran görüntüleri ekledi.

Destan, bu haftanın başlarında Multichain, kullanıcılarına altı token için onayları kaldırma talimatı vererek, aksi takdirde varlıklarının bir güvenlik açığına maruz kalacağı konusunda uyardığında başladı. Jetonlar WETH, PERI, OMT, WBNB, MATIC ve AVAX idi. Multichain Salı günü, bilgisayar korsanlarının yaklaşık 1 dolar çaldığını tweetledi. Kullanıcılardan sarılmış eterde 4M.

Şirket, Twitter hesabında onayların nasıl kaldırılacağını açıklayan Medium gönderisine bir bağlantı sabitledi.

Multichain, eski adıyla Anyswap, Aralık ayında Binance Labs tarafından yönetilen bir tohum finansmanı turunda 60 milyon dolar topladı. Genel veriler, Multichain’in yaklaşık 8 doları olduğunu gösteriyor. Toplam değeri 8 milyar kilitli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.