Bitcoin

“Çöküş Başladı” Yatırım Efsanesi: Altın ve Bu 3’üne Bakın!

Robert Kiyosaki yakın bir vakitte “teknik bir depresyonda” olduğumuzu söyledi. Pekala, bundan korunmak için nelere yatırım yapıyor? Ünlü muharrir, altın ve 3 farklı varlığa dikkat çekti. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Kiyosaki, altın ve öbür birtakım varlıkların çöküşten koruyacağına inanıyor

Varlıklı Baba Fakir Baba muharriri Robert Kiyosaki’ye nazaran tehlike pusuda bekliyor. Bu haftaki röportajda Kiyosaki, euro/dolar getiri eğrisinin artık bilakis döndüğüne (daha kısa vadeli borcun getirisi daha uzun vadeli borçtan daha yüksek), bunun tarihî olarak “kötü bir şey olduğu” manasına geldiğine dikkat çekti. Kiyosaki, halihazırda “teknik bir depresyon” içinde olduğumuzu tez etti. Kiyosaki, yatırımcılara kaçınılmaz gerilemeye hazırlanmak için güvendiği varlıkları açıkladı.

  • Altın: Kiyosaki altın birinci defa 1972’de ons başına 50 dolardan süreç görürken satın aldı. Bugün sarı metalin ons fiyatı kabaca 1.800 dolardan süreç görüyor. Muharrir, “Altını sevdiğim için almıyorum, Fed’e güvenmediğim için altın alıyorum” dedi.
  • Gümüş: Uzmana nazaran gri metal altın kadar heyecan verici görünmeyebilir, lakin fiyat hareketi göz önüne alındığında daha da âlâ bir fırsat olabilir.
  • Bitcoin: Bitcoin fiyatı yakın vakitte rekor kırıp akabinde düşse de, Kiyosaki dahil olmak üzere uzun vadeli yatırımcılar, BTC fiyatı son 12 ayda hala yüzde 100’den fazla artmış olduğundan, şikayet etmiyorlar. “Bitcoin yükseliyor ve düşüyor mu? Sahiden umurumda değil zira giriş noktam 6.000 dolar, ”dedi Kiyosaki.
  • Sanat yapıtları: Kiyosaki’ye nazaran pay senedi yahut kripto piyasasının iniş çıkışlarıyla çok az korelasyona sahip bir varlık istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bir varlık daha var – sanat yapıtları. Citi Küresel Arka Market grafiğine nazaran, çağdaş sanat yapıtları son 25 yılda S&P 500’ü yüzde 174 oranında geride bıraktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.