Alt Coin

Çöküşte NFT Piyasası Uçuyor: Bunlar Patladı!

Global NFT satışları, kripto piyasalarındaki derin düzeltmeye karşın son 30 gün içinde patlamış durumda. Kripto piyasasının son satışlarına karşın, takas edilemeyen tokenlerin (NFT’ler) global satış hacmi tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine ulaşıyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

NFT satışları uçuyor

NFT’ler için bilgi toplama sitesi CryptoSlam’e nazaran, NFT’lerin global satışları, Ocak ayında 8.6 milyar dolarlık satışla evvelki rekorları altüst etti. Bir evvelki rekor Ağustos ayında belirlenen 4.5 milyar dolarlık sayıydı. Blockchain araştırma platformu Dune Analytics’ten gelen yeni bilgiler, önde gelen NFT pazarı OpenSea‘nin de süreç rekorlarını kırdığını ortaya koyuyor. Bilgiler, OpenSea’nin bu ay şimdiye kadar yaklaşık 4,74 milyar dolar pahasında NFT sattığını ve Ağustos ayında belirlenen 3,42 milyar dolarlık evvelki satış rekorunu çoktan aştığını gösteriyor. Platformdaki aylık etkin trader sayısı da Aralık’taki 362.679’dan Ocak’ta 454.417’ye yükseldi.

CryptoSlam ayrıyeten, Ethereum tabanlı pikselli 3D avatar koleksiyonu Meebits’in, birebir vakit diliminde %34,856’lık şaşırtan bir artışla 3,3 milyar dolar ile son 30 gün içinde en yüksek satışı gerçekleştirdiğini tespit etti. Onu 2.02 milyar dolar kazanan arazi sanatı koleksiyonu Terraforms ve 731 milyon dolar bedelinde NFT satan topluluğa ilişkin oyun platformu Loot takip ediyor. En âlâ performans gösteren NFT tabanlı kripto projeleri ortasında Bored Ape Yacht Club (243,99 milyon dolar), Mutant Ape Yacht Club (243/05 milyon dolar), Axie Infinity (155 milyon dolar) ve Doodles (115 milyon dolar) yer alıyor. NFT alanının rekor seviyede yüksek satış hacmi, kripto pazarındaki en büyük dijital varlık Bitcoin’in (BTC) tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin neredeyse yarısı olan 35.000 doların altına düştüğünü gören büyük bir düşüşün ortasında geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.