Kripto Haber

ConsenSys, Ethereum Cüzdan MyCrypto’yu Satın Aldı, MetaMask ile Birleştirmeyi Planlıyor

ConsenSys, açıklanmayan koşullar için Ethereum cüzdanı MyCrypto’yu satın aldığını duyurdu. MyCrypto, sonunda ConsenSys’in son derece popüler MetaMask cüzdanıyla birleşecek.

“Yeteneklerimiz ve bu ekosistem için güçlü ortak etik anlayışımız ve hedeflerimiz bir araya geldiğinde, kullanıcılarına bu hızla en iyi kararları vermelerine yardımcı olabilecek bir cüzdan deneyimi sunabileceğimizi düşünüyorum. MetaMask’ın kurucu ortağı Dan Finlay, gelişen Web 3 cüzdan ortamı” dedi.

MetaMask şu anda 21 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip, ancak satın alma, cüzdanı daha fazla platforma getirecek ve şu anda yalnızca mobil uygulamalar ve web tarayıcı uzantıları aracılığıyla sunulduğundan entegrasyonlarını derinleştirecek. MyCrypto, Ethereum hesap yönetimi çözümlerini tarayıcılar ve masaüstü uygulamaları aracılığıyla sunar.

MyCrypto’nun kurucusu ve CEO’su Taylor Monahan, CoinDesk ile yaptığı konuşmada, kullanıcı güvenliği ve ürün güvenliğinin hem MetaMask hem de MyCrypto için ayırt edici özellikler olduğunu söyledi. Ekosistem büyüdükçe ve daha çeşitli insanlar kripto alanına girdikçe güvenliğin artan önemi olduğunu söyledi. “Herkesin kripto para birimi ile iyi bir deneyime sahip olduğu mühlet yapmak istiyoruz. Yani, tüm kriptolarını kaybetmemek.”

Nihai hedef MyCrypto ve MetaMask cüzdanlarını birleştirmek olsa da, yakın vadede ürünler aynı marka çatısı altında bağımsız kalacak. Takımların birleşme için bir zaman çizelgesi yok, diye ekledi Monahan, bunun yerine sürecin organik olarak gerçekleşmesine izin vermeyi tercih etti. Birleşik ürünlere MetaMask kurucu ortakları Dan Finlay ve Aaron Davis ile birlikte Monahan başkanlık edecek. MyCrypto’nun 12 kişilik ekibi de ConsenSys’e katılacak.

Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin tarafından yönetilen Brooklyn merkezli ConsenSys, akıllı sözleşme denetimleri ve güvenliği için Diligence, iş protokolü Quorum için blok zinciri ve geliştirici araç seti Truffle’ı içeren bir blok zinciri ürün paketi geliştirmiş olan, Ethereum ekosisteminde bir titandır.

Geçen Kasım ayında ConsenSys, 3.2 milyar dolarlık bir değerlemeyle bir finansman turunda 200 milyon dolar topladı.

Daha fazlasını okuyun: ConsenSys, Yeni Ethereum Ölçekleme Sisteminde Mastercard ile İşbirliği Yapıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.