Kripto Haber

ConsenSys, Yeni Ethereum Ölçeklendirme Çözümünde Mastercard ile İşbirliği Yapıyor

Ethereum yazılım firması ConsenSys, Perşembe günü yapılan açıklamaya göre, Mastercard’ın mühendislik ekibinin yardımıyla hem Ethereum Mainnet’te hem de özel kullanım için “ConsenSys Rollups”ı başlattı.

“ConsenSys Rollups, herhangi bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu blok zincirine bağlanabilen ölçeklenebilirlik ve gizlilik yetenekleri sağlamaya odaklanan izinli blok zinciri uygulamaları için yenilikçi bir modüler yazılım çözümüdür” ifadesine göre.

ConsenSys ayrıca, Rollup’lar kullanılarak oluşturulan çözümlerin, özel bir zincirde saniyede 10.000 işleme (TPS) varan bir verime ulaşabildiğini, buna kıyasla, Rollup’ları olmayan özel zincirlerde yalnızca 300 TPS ve Ethereum Mainnet’te 15 TPS’ye ulaşabileceğini söyledi.

ConsenSys protokol mühendisliğinin küresel lideri Madeline Murray, “ConsenSys Rollups, hem mevcut kullanım durumları için çözümleri geliştirmek hem de yeni kullanım durumları sağlamak için güçlü gizlilik korumalarına ek olarak çok daha fazla ölçeklenebilirlik sağlıyor” dedi. “Bu yenilikçi çözüm, finansın geleceğinin inşasını hızlandırmaya yardımcı olacak. ”

ConsenSys, bu kullanım örneklerinin merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler), merkezi olmayan borsaları (DEX’ler), mikro ödemeleri ve özel transfer ve vergileri içerebileceğini söyledi.

ConsenSys, son derece popüler kripto cüzdanı MetaMask’i geliştirdi ve akıllı sözleşme geliştirme için blockchain uygulama programlama arabirimi (API) paketi Infura ve Truffle dahil olmak üzere bir avuç geliştirici araç setini yönetiyor. Şirket, firmaya yaklaşık 3 dolar değer veren son bağış toplama çabalarından sonra genişliyor. 2 milyar.

Mastercard ve ConsenSys, ConsenSys için JPMorgan ve UBS gibi büyük banka yatırımcılarını içeren 65 milyon dolarlık bir bağış toplama turunun bir parçası olarak Nisan ayında bir ilk ortaklık duyurdu.

Daha fazlasını okuyun: Mastercard, Büyüyen Kripto Topluluğunu Desteklemek için 3 Yönlü Stratejiyi Ana hatlarıyla belirtir