Kripto Bilgi

Cosmos Token Airdrop, Polkadot Bridge Arasında %8 Arttı

Blockchain Cosmos’un tokeni ATOM, yatırımcıların yüksek hızlı blockchain için daha da yukarıya bahse girmesiyle son 24 saat içinde %8 kadar yükseldi ve bu token Pazartesi sabahı birkaç kazanan arasında yer aldı.

ATOM 35$’a yükseldi. Pazar gününün en düşük seviyesi olan 28$’dan Asya’nın erken saatlerinde 22. Fiyatlar bu seviyelerde direnç gördü ve yazı yazılırken 32 dolara düştü. ATOM fiyatları geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 45$’a ulaştı ancak o zamandan beri daha geniş kripto pazarındaki düşüşün yanı sıra %25 düştü.

ATOM son 24 saatte %8 yükseldi ancak Pazartesi sabahı direnç gördü. (Ticaret Görünümü)

Fiyat artışını destekleyen güçlü temel faktörler, Cosmos stakerlarına yaklaşan airdroplar ve Cosmos ile Polkadot arasında bir köprü uygulamasıdır. Köprüler, verileri iki blok zinciri arasında birbirine bağlayan ve aktaran araçlardır.

Daha önce stakerlara havadan indirilen Cosmos üzerinde oluşturulan protokollerin jetonları, daha geniş kripto piyasası nominal kayıplar görse bile Pazartesi sabahı en çok kazananlar arasındaydı. CoinGecko’nun verilerine göre, Juno Network (JUNO), Stargaze (STAR) ve Comdex (CMDX) – Cosmos üzerine inşa edilen DeFi merkezli tokenler – son 24 saatte %6’ya kadar yükseldi.

Merkezi olmayan finansın kısaltması olan DeFi, üçüncü taraflar yerine akıllı sözleşmelere dayanan ticaret, borç verme ve borçlanma gibi finansal hizmetleri ifade eder.

Airdrop’lar, Cosmos staker’ları için planlanmış bir sürecin parçasıdır. Proof-of-stake blok zinciri olarak Cosmos, jeton ödülleri karşılığında ağı sürdürmek ve işlemleri işlemek için ATOM’u düğümlerde kilitleyerek bilgi işlem kaynakları sağlayan doğrulayıcılara güvenir.

Cosmos üzerine kurulu projeler, kullanıcılara ek getiri sağlar. Yerel projeler, yatırılan toplam miktara bağlı olarak jetonları Cosmos stakerlarına otomatik olarak havadan düşürür ve bu da ATOM sahipleri için daha fazla değer tahakkuku sağlar.

Bu arada bazı analistler, EVMOS’un yakında piyasaya sürülmesinin yatırımcılar arasında Cosmos’a olan ilgiyi artırdığını söylüyor. “Cosmos, bu ay yaklaşmakta olan EVMOS lansmanı ile son zamanlarda şehrin gündemi oldu ve dikkatleri üzerine çekti. EVMOS (önceden Ethermint), EVM uyumlu uygulamaların Cosmos ekosistemine entegre olmasına izin verecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.