Kripto Haber

CRO, Crypto.com’un 700 Milyon Dolarlık Arena Anlaşması Skoru Yaparken Ralli Yaptı

 Singapur merkezli kripto platformu ünlü Staples Center’ın isim haklarını güvence altına almak için spor ve canlı eğlence grubu AEG ile bir anlaşma imzaladığı haberinin ardından bir günde yaklaşık %10 arttı. . 

08:43 UTC’de CRO, bir günde %9 değer kazanarak 0.458 USD’den işlem görüyordu. Genel olarak, geçen hafta yaklaşık %30 arttı.

Staples Center, NBA takımları Los Angeles Lakers ve LA Clippers’ın iç saha maçları da dahil olmak üzere yüksek profilli spor etkinlikleri ve şovlarına ev sahipliği yapan Los Angeles merkezli bir arenadır . 25 Aralık’ta yürürlüğe girecek olan anlaşma kapsamında 20.000 kişilik tesisin adı Arena olarak değiştirilecek .

Platform, buna ek olarak Crypto.com’un iki tarafın resmi kripto platformu ortağı olacağını söyledi .

Uzman endüstri yayını Front Office Sports , isim hakları anlaşmasının benzer sözleşmelerin değerini yeni bir seviyeye getirdiğini tahmin ediyor ve NBA analistleri, bunun ABD’de tarihteki en pahalı mekan isim hakları anlaşması olduğuna inanıldığını doğruluyor .  

20 yıllık bir süre için tahmini 700 milyon ABD Doları değerindeki sözleşme, daha önce American Airlines Arena olarak bilinen Miami merkezli mekanın 135 milyon ABD Doları değerinde isim haklarını güvence altına almak için kripto borsası FTX tarafından imzalanan bir anlaşmanın değerini önemli ölçüde aşıyor. 19 yıllık bir süre için.

Açıklamaya göre, ortaklığı başlatmak için AEG ve Crypto.com, Los Angeles Lakers’ın Brooklyn Nets’e ev sahipliği yaptığı Noel Günü’nde Crypto.com Arena’nın iç arena tabelalarını da içeren yeni logoyu ve diğer marka varlıklarını açıklayacak. . Bu arada, mekanın tüm dış tabelaları Haziran 2022’ye kadar değiştirilecek.

Crypto.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Kris Marszalek, şirketin “şehir merkezinin kalbindeki Crypto.com Arena ile başlayarak bu şehre uzun vadeli yatırım yaptığını ve platformumuzu yeni ve yaratıcı şekillerde kullanarak kripto para biriminin Los Angeles’taki ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlar için birinci sınıf spor, eğlence ve teknolojinin geleceğine güç katıyoruz.”

Eylül ayında Crypto.com , bir NBA takımı olan Philadelphia 76ers ile ilk resmi forma yama ortaklığını duyurdu . 

Crypto.com, 10 milyondan fazla müşterisi olduğunu iddia ediyor. Los Angeles genişlemesi, şirketin Oscar ödüllü aktör Matt Damon’ın yer aldığı yakın zamanda açıklanan 100 milyon ABD Doları tutarındaki reklam kampanyasını da içeren küresel tanınırlığını artırmaya yönelik devam eden çabasının bir parçası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.