Kripto Haber

Crocs NFT’lere Giriyor, Ticari Marka Dosyaları Gösterisi

Eğlence ayakkabısı şirketi Crocs, Inc. 11 Ocak’ta markasını NFT’ler alanına genişletecek bir ticari marka başvurusunda bulundu.

Kamuya açık başvurular, “ayakkabılar, giysiler, çantalar, aksesuarlar ve dekorasyon için tılsımlar”ın takas edilemeyen simgelerinin hepsinin kapsanacağını gösteriyor. USPTO uygulamasına göre, bu dijital varlıkları göndermek, almak ve takas etmek için yazılımlar ve bunları satmak için çevrimiçi bir mağaza da aynı şekilde.

Tanınmış bir kripto fikri mülkiyet avukatı CoinDesk’e verdiği demeçte, dosyalamanın Crocs’un NFT’leri yayınlamaya hazırlandığının güçlü bir işareti olduğunu söyledi. Danışmanı WilmerHale, “kullanım amacı” temelinde dosya açtı, bu da markanın onu ticarette kullanmak için iyi niyetli bir niyeti olduğu anlamına geliyor.

Crocs, dijital giyilebilir ürünlere geçen tek ayakkabı markası değil: Nike, Adidas ve Under Armor, son aylarda ayakkabı NFT oyunlarını yaptı. Düşüşleri, The Sandbox ve Decentraland gibi platformlarda dijital vuruşlarını sergilemeye istekli tüketicilerden milyonlarca dolar gelir elde etti.

NFT’ler, 2021 yılında yıldan yıla %67 gelir artışı kaydeden halka açık Crocs için kazançlı yeni bir iş anlamına gelebilir. Yöneticiler, 11 Ocak’taki kazanç çağrısında şirketin dijital odaklı ilk odağından bahsetti, ancak metaverse’den bahsetmedi.

Şirket temsilcisi, yorum talebine basın zamanında yanıt vermedi. Avukatları da istemedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.