Kripto Haber

Crypto Influencer Cooper Turley, 2013’te Bağnaz Tweetler Üzerinden FWB’den Kaldırıldı

Kripto paranın filizlenen DAO sahnesinin kalbinde yer alan bir yatırımcı ve etkileyici olan Cooper Turley, geçen yıl kurulmasına yardım ettiği özel çevrimiçi sosyal kulüp olan Friends With Benefits’ten (FWB) atıldı.

Grubun resmi hesabından Cuma gecesi yüklenen bir tweet’te, “Davranış Kuralları komitesi, üyenin kabul ettiği FWB DAO liderliğinden çıkarılması için resmi tavsiyede bulundu” yazıyor.

FWB şunları ekledi: “Üyenin topluluk üyesi statüsü ile ilgili olarak, en az 2 Sezon boyunca topluluktan geçici olarak uzaklaştırılacaklar, bunun ardından, onarıcı yaklaşımımızı takiben, kendilerine DAO’ya yeniden başvurma fırsatı verilecek üyelik. ”

Gönderi, Turley’den ismen atıfta bulunmuyor, ancak bir FWB çalışanı gerçekten onunla ilgili olduğunu doğruladı. Yasak, “sansüre karşı direnç” ve “değişmezliğe” yüksek prim veren bir alanda gerçek dünyadaki sonuçların nadir bir örneğidir. ”

Şu anda 25 yaşında olan Turley, Web 3 ekosistemindeki en büyük projelerden bazılarında çalıştı. Şu anda Jesse Walden ve Li Jin tarafından yönetilen risk sermayesi şirketi Variant Fund’da “girişim ortağı” olarak listeleniyor ve blockchain akış hizmeti Audius ve DAO incubator Seed Club için danışman olarak çalıştı.

Geçen yıl Turley, Fortune Magazine’in NFT alanındaki “en etkili kurucular, yaratıcılar ve etkileyiciler” listesi olan “NFTy 50” listesine dahil edildi. Ayrıca hem Twitter’da hem de Business Insider gibi yayınlarda kripto ticareti konusunda “düşünce liderliği” konusunda üretken bir yazardır.

Türkiye’nin FWB’den çıkış yolu, geçen Salı, influencer’ın bir tür 7/24 koşuşturma kültürünü destekleyen tartışmalı bir tweet yayınlamasıyla başladı. Bir başka etkileyici olan Jackson Dame, Turley’i sosyal medyaya katılım için “zararlı anlatıları” zorlamakla suçlayarak bu duygudan duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi.

Dame daha sonra, başlığa n-kelime ve f-slur içeren Turley’nin eski tweetlerinden bazılarını gönderdi. Tweetler 2011’den 2014’ün sonlarına kadar uzanıyordu.

Beyaz olan Turley, Salı öğleden sonra eski tweetler için özür diledi.

“Genç, aptal ve dikkatsizdim” diye yazdı ve “o zamanlar [o] uyum sağlamak için ırksal ve homofobik hakaretler kullanmak gibi korkunç bir alışkanlık geliştirdi” diye ekledi.

Daha fazlasını okuyun: Faydaları Olan Arkadaşlar için Sırada Ne Var?

Bir uyarı, birincil Ethereum cüzdanında hala 243.6 FWB jetonu bulundurmasıdır. (FWB, gruba erişim sağlayan ev yapımı kripto para birimidir; yeni üyeler, ilk başvuruları kabul edildikten sonra 75 jeton satın almaya davet edilir. ) Turley’in zulası, bugünkü fiyatlarla yaklaşık 13.000 $ değerinde.

FWB, risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’in yaptığı büyük yatırımın hemen öncesinde, geçen yıl yaklaşık 200$’a ulaştı, ancak o zamandan beri jeton başına yaklaşık 55$’a düştü.

İlk özrünün devamında, Turley Cuma öğleden sonra “DAO’lardaki ve [kendisinin] bağlı olduğu projelerdeki tüm liderlik rollerinden bir adım geri adım atmayı planladığını yazdı. ”

“Geçmişimden kaynaklanan güven kaybını onarmam gerekiyor” diye ekledi.

Turley, CoinDesk’in yorum talebine yanıt vermedi.

Topluluk ağırlığını koruyor

Topluluğun tepkileri ayık ve minnettardan nefes nefese ve üzgüne kadar değişiyordu.

Bazıları “kültürü iptal edin. ”

Jackson Dame, Turley’nin eski tweet’lerini gün yüzüne çıkardığı için kişisel olarak önemli bir tepki aldıklarını söyledi.

CoinDesk’e bir mesajda “Şu anki kripto ve web3 kültürü hakkında kasıtsız olarak önemli ve kaçınılmaz bir konuşmayı zorladım” dediler. “Pek çok insan bu toplulukta hoş karşılanmıyor veya güvende hissetmiyor ve biz doğrudan ele almadıkça daha iyi olmayacak. Bu konuşmayı başlattığım için karşılaştığım taciz ve taciz son derece hayal kırıklığı yarattı ve bu teknolojiyi ana akıma getirmek için hala ne kadar çok çalışmamız gerektiğini gösteriyor. ”

Varyant Fonu henüz Turley’e karşı harekete geçmemiş olsa da, firma “hareket tarzına ilişkin bir kararı bildirmek için kapsamlı bir inceleme” yürüttüğünü söyledi. ”

Açıklamada ayrıca Turley, bir girişim ortağının aksine bir “danışman” olarak nitelendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.