Kripto Haber

Crypto Miner Argo, Madencilik Dışı Blockchain İşine Çeşit Veriyor

Bitcoin Miner, Argo Blockchain, işini çeşitlendirmek ve blockchain ekosistemindeki diğer fırsatlardan yararlanmak için “Argo Labs” adlı madencilik dışı bir iş birimi kuruyor.

Argo’nun CEO’su Peter Wall CoinDesk ile yaptığı röportajda “Blockchain alanının sadece madencilikten daha fazla potansiyele sahip olduğunu her zaman hissettik” dedi ve yeni iş biriminin “kurum içi bir inovasyon kolu” olacağını ekledi. şirket.

Londra merkezli Argo Blockchain, halka açık bir kripto madencisi olarak faaliyet gösteriyor ve öncelikle bitcoin ve Zcash’in basılmasından gelir elde ediyor. Bu arada, Argo Labs, küçük bir ekibin son dokuz aydır sahne arkasında çalıştığı ve resmi olarak başlatıldığında hala tüm işgücünü oluşturduğu henüz çok erken aşamadaki bir projedir.

Argo Labs, esas olarak şirketin kripto hazine varlıklarının verimli bir şekilde dağıtılması yoluyla ağ katılımına ve stratejik çeşitlendirmeye odaklanacak. Ağ katılımı, altyapı desteği sağlamak, düğümleri ve doğrulayıcıları çalıştırmak ve yenilikçi projelerde pay almaktan oluşacaktır. Bu arada, işin diğer yarısı, erken aşamadaki projeleri, merkezi olmayan finansmanı, NFT ve meta veri tabanı ekosistemini desteklemeyi içerecek.

Yeni işletme dahili olarak finanse edilecek ve şirket hazinesindeki kendi kripto varlıklarının yaklaşık %10’unu Argo Labs’a tahsis etti. Şirket ayrıca Argo Labs’ın başkanı olarak Vakeesan Mahalingam’ı işe aldı.

Mahalingam Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Argo Labs’taki vizyonumuz, kripto ekosisteminin yıkıcı ve yenilikçi sektörleriyle ilişki kurarak Şirketin madencilik çabalarını desteklemektir” dedi.

Stratejik çeşitlendirme

Argo Blockchain’in baş strateji sorumlusu Sebastien Chalus’a göre bu, Argo’nun kripto madenciliği kimliğini kaybettiği anlamına gelmiyor, bunun yerine “stratejik bir çeşitlendirme” olduğunu söylüyor. CoinDesk ile yaptığı röportajda, “Hala bitcoine inanıyoruz, ancak ekosistemin gerçekten umut verici olan ve her gün yeni uygulamalar oluşturan diğer tarafı var” dedi.

Kripto madencileri, gelirlerinin çoğunu madencilikten elde ederler, bu da onları, çıkardıkları dijital varlıkların fiyatına yüksek oranda kaldıraçlı hale getirir. Bu, halka açık madencilik hisselerinde son zamanlarda yaşanan bir satıştan açıkça görülürken, bitcoin ve daha geniş kripto pazarları Kasım ayında zirveye ulaştıktan sonra geriledi.

Aslında, madenci ağırlıklı bir borsa yatırım fonu olan Viridi Cleaner Energy Kripto-Madencilik ve Yarı İletken ETF (RIGZ), bitcoin fiyatı yaklaşık %35 düştüğü için Kasım ayındaki zirvesinden bu yana %50’den fazla düştü. Argo’nun Nasdaq’taki hisseleri (ARBK) yaklaşık %44 düşerken Marathon Digital (MARA) gibi diğer madenciler Kasım ayındaki zirvelerinden bu yana %66 düştü.

Madencilik işini desteklemek için bu tür bir çeşitlendirme, Argo’nun yalnızca madenciliğini yaptıkları dijital varlıklara değil, aynı zamanda diğer blok zinciri projelerinden de yararlanmasına yardımcı olacaktır. Wall, “Argo madenciliği yapan bu bitcoinin bir kısmını alıyoruz ve genel operasyonlarımızı daha da geliştirdiğini düşündüğümüz diğer kripto para projelerini destekliyoruz” dedi.

“Yatırımcılar bizim sadece düz bir madencilik şirketi olmadığımızı, bir blok zinciri teknoloji şirketi olduğumuzu anlıyor” diye ekledi Wall, şirketin daha önce madencilik dışında 10 milyon dolarlık kripto girişim sermayesi gibi başka alanlarda da yatırımlar yaptığını belirtti. firması Pluto Digital Assets’in yeni fonu.

Geleceğe hazır

Chalus’a göre Argo’nun bu yeni işi başlatmasının ana nedenlerinden biri blockchain teknolojisinin geleceğine hazır olmaktır. Önümüzdeki birkaç yıl içinde blockchain ekosistemini değiştirecek pek çok yenilik ve trend olacak ve Argo bu tür projelere şimdi katılarak geleceğe hazır olacak” dedi.

Wall’a göre, “Gelecekte uzay konusunda fırsatçı olduğumuzu mühlet yapmamızın bir yolu olduğunu düşünüyorum”. “Ve bence şu anda Web 3 projelerine, DeFi’ye, NFT dünyasına o kadar çok enerji gidiyor ki, keşfetmemek aptallık olur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.