Kripto Haber

Crypto Miner Digihost’un Aralık Bitcoin Üretimi %11 Düştü

Nasdaq ve TSX’te listelenen kripto madenciliği Digihost (DGHI), Çarşamba günü yapılan bir basın açıklamasına göre Aralık 2021’de bitcoin üretiminde bir düşüş gördü.

  • Açıklamaya göre şirket, Kasım ayındaki 69.01’e kıyasla %11 düşüşle Aralık ayında 61.53 bitcoin çıkardı.
  • Bitcoin ağındaki madencilik zorluğu, daha fazla madenci çevrimiçi hale geldiğinden, Temmuz ayının en düşük seviyesinden bu yana artıyor.
  • Sayı, Digihost’un dördüncü çeyrek için çıkardığı toplam bitcoin’i 172.4’e, rekordaki en yüksek seviyeye getiriyor. Aralık getirisi, toplam bitcoin varlıklarını 631,9’a (27,4 milyon $) çıkardı.
  • Mayıs ayında Digihost, Northern Veri’den kademeli olarak tesislerine sevk edilen 10.000 makine satın aldı. Şirket, kalan 3.400 maden kulesinin Şubat ayı sonuna kadar veri merkezine ulaşacağını söyledi.
  • Temmuz ayında, Bit Digital ile 100 megavatlık bir tesis için ortak madencilik anlaşması da imzaladı. Madencilik makinelerinin Q2 2022’de devreye alınmasını bekliyor.
  • Madenci ayrıca, New York’ta Şubat ortasına kadar tamamlanmasını beklediği 60 MW’lık bir elektrik santralinin gelişimini hızlandırmak için “tüm planlama kurulu izinleri ve uygunluk onaylarını” aldı. Ancak, binanın satın alınması için hala kamu hizmetleri düzenleyicisi Kamu Hizmeti Komisyonu’ndan nihai onay bekliyor.
  • Digihost ayrıca 3. Çeyrek kazanç tablosunu gider olarak 1.498.085$ ertelenmiş vergi karşılığını hesaba katarak değiştirdi ve 2021 yılının 3. Çeyreği 762.931$ karını 771.154$ zarara dönüştürdü.

Devamını oku: Bitcoin Madenciliği Karlılığı Yıldız Yılından Sonra Düşmeye Başlıyor: Araştırma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.