Kripto Haber

Crypto Miner Hive, Üçüncü Çeyrekte Daha Fazla Bitcoin, Daha Az Eter Çıkardı

Hive Blockchain, üçüncü mali çeyrekte ikinciye kıyasla daha fazla bitcoin madenciliği yapmayı beklerken, artan rekabet nedeniyle eter madenciliğinin düşeceğini söyledi.

  • Vancouver, British Columbia merkezli Hive, 31 Aralık’ta sona eren çeyrekte, esas olarak operasyonlarını genişletmeye yönelik yatırımlar nedeniyle, önceki çeyrekte ürettiği 656’dan daha fazla bitcoin çıkaracağını söyledi.
  • Aynı zamanda, bu dönemde Ethereum’un yerel tokeni olan 6.900’den fazla ether madenciliği yapmayı da bekliyor. Bu, önceki çeyrekte çıkarılan yaklaşık 8.688 eterden %21’lik bir düşüş.
  • Düşüşün, daha fazla madencinin üretime başlamasıyla 7 Aralık’ta ulaşılan en yüksek seviye de dahil olmak üzere, önceki çeyreğe kıyasla %16’nın üzerinde artan ortalama madencilik zorluğundan kaynaklandığını söyledi.
  • “Mevcut çeyrekte önceki çeyreğe kıyasla ether üretimindeki bu düşüş, ortalama eter fiyatının %45 artmasıyla kısmen dengelenecek ve bu çeyrekte çıkarılan yüksek bitcoin, fiyattaki artışla desteklenecek. Hive, “Çeyrekte %35’in üzerinde bitcoin” dedi.
  • Aslında, CoinDesk’in kripto madencilerine yönelik ilk yılsonu araştırması, hashrate ve zorluktaki artışın ancak endüstri daha rekabetçi hale geldikçe 2022’de artmasının beklendiğini ortaya koydu.
  • 16 Kasım’da Hive, yüksek kripto fiyatları nedeniyle mali yılın ikinci çeyreğinde rekor gelir bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.