Kripto Haber

Crypto Unicorn Amber Group, Japon Borsası DeCurret Inc.’i Satın Aldı

Hong Kong unicorn Amber Group, Japonya’da lisanslı bir kripto borsası işletmecisi olan DeCurret Inc.’i açıklanmayan bir bedel karşılığında DeCurret Holdings’ten satın aldı.

  • Salı günü CoinDesk ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre, Amber Group’un yerel yan kuruluşu WhaleFin Holdings Japan aracılığıyla gerçekleşen satın alma, Amber Group’un Japonya’ya operasyonel girişini işaret ediyor.
  • DeCurret Inc., Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı’na (FSA) kayıtlı 30 kripto varlık değişimi hizmet sağlayıcısından (CAESP) biridir. Bir DeCurret Holdings temsilcisi Aralık 2021’de CoinDesk’e verdiği demeçte, üç yıldır faaliyet gösteren borsanın henüz kar elde etmediğini söyledi.
  • Japonya’daki birçok borsa, büyük ölçüde yüksek uyumluluk maliyetleri nedeniyle ayakta kalma mücadelesi veriyor.
  • Bir blok zinciri ve fintech firması olan DeCurret Holdings, Japonya’nın en büyük 70 şirketi ve bankasından oluşan bir konsorsiyum tarafından desteklenen bir dijital yen tasarımına öncülük ediyor.
  • Amber Group, algoritmik ticaret ve dijital piyasa yapımının yanı sıra kurumsal ve bireysel yatırımcılara borç alma ve borç verme gibi hizmetler sunan bir kripto finans girişimidir. 100 milyon dolarlık B Serisi finansman turunun ardından Haziran 2021’de 1 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.
  • Şirketin dünya çapında ofisleri vardır. Bir Amber Group temsilcisi, başlangıçta Hong Kong’da kurulurken CEO Michael Wu’nun yakın zamanda Singapur’a taşındığını söyledi.

Daha fazlasını okuyun: Şirket İçinde Japonya’nın Çok Paydaşlı Dijital Yen’ini Oluşturuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.