Kripto Haber

Crypto VC Firması Inflection, ‘Açık Ekonomi’ İnşa Etmek için 40 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

Erken aşamadaki girişim şirketi Inflection, “açık ekonomi” inşa eden şirketlere yatırım yapmak için 40 milyon dolarlık yeni bir Mercury Fonu başlattı. ”

Inflection’ın yatırım tezi, “paydaşlara ait yazılım ağlarının, büyük ölçüde otomatikleştirilmiş, şeffaf ve internet bağlantısı olan herkes için erişilebilir alternatif bir ekonomi oluşturacağıdır. Firma buna “açık ekonomi” diyor. VC alanındaki diğerleri buna “mülkiyet ekonomisi” adını verdiler. ”

Adı ne olursa olsun, tez, yeni ve eski risk sermayesi şirketlerinden bir yatırım seli gören Web 3’ün yükselen dalgasıyla güzel bir uyum içindedir.

Inflection’ın genel ortağı ve kurucusu Alexander Lange, CoinDesk’e verdiği bir röportajda, fonun yatırım odağıyla ilgili olarak “belirli bir kategoriye kilitlenmek” istemediğini söyledi.

“Bu çok hızlı büyüyen ekonomide çok açık fikirliyiz ve bundan bir yıl sonra yükselen anlatıların ne olacağını size gerçekten söyleyemeyiz. Lange, “Yapmaya çalıştığımız, benimseme döngülerine karşı çok hassas olmak” dedi.

Mercury Fonundaki sınırlı ortak yatırımcılar arasında Galaxy Digital, Digital Currency Group (CoinDesk’in ana şirketi), Accolade Partners, Evanston Capital, Isomer, Hutt Capital, Multiple Capital, Presight Partners ve Rockaway ile bireysel destekçiler Marc Andreessen ve Andreessen Horowitz’den Chris Dixon ve diğerlerinin yanı sıra önemli teknoloji yatırımcıları Bo Shao ve Erik Voorhees.

Inflection tipik olarak 500.000$ ile 1$ arasında yatırım yapar. 5 milyon erken aşamadaki şirketlere. Firma, topluluk merkezli bir yatırım yaklaşımına sahip olduğunu ve fondaki mülkiyet hisselerini yatırım şirketlerinin kurucuları ve yenilikçi topluluklarla paylaştığını söyledi.

2019 yılında kurulan Inflection, Boston, Berlin, Münih, Madrid ve Denver’a yayılmış küresel bir ekibe sahiptir.

Önceki Inflection yatırımları, programatik varlık yönetimi protokolü Dengeleyici, eşler arası kod işbirliği platformu Radicle ve Web 3 işletim ortamı Anytype’ı içeriyordu.

Yeni Mercury fonu kapsamında halihazırda yapılmış olan yatırımlar arasında neo-bank Durdurulamaz Finans, kimlik protokolü Violet, açık veri motoru Tanımlı ve Katalog, NFT destekli müzik için açık bir arşiv yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.