Alt Coin

CryptoCompare: Akıllı Para, Bitcoin’den Bu Altcoin’lere Akıyor!

Piyasa datalarını ve tahlillerini paylaşan CryptoCompare, kurumsal yatırım gelecekte daha çeşitli hale gelebileceğini ve hangi altcoin projelerinin öne çıkacağını tahlil ediyor. Bu yazıda, Kriptokoin.com olarak derlediğimiz CryptoCompare analistlerinin piyasa tahlillerini inceliyoruz.

Kurumsal yatırımcılar bu altcoin projelerine yöneliyor

CryptoCompare raporu, kurumsal yatırımcı iştahının altcoin projelerine yönlendiğini söylüyor. Firmanın yakın tarihli piyasa tahlillerine nazaran Bitcoin tabanlı yatırım eserlerinin hakimiyeti %7 geriledi. Bölümdeki kurumsal yatırımcı gelişimi neredeyse bir yıldır sürerken, yatırımcılar dikkatlerini Ethereum (ETH) ve DeFi üzere fırsatlara yönlendirdi. Kurumsalların idaresi altındaki toplam varlık, 2021 Ocak ayında 36 milyar dolardan Aralık’ta 58 milyar dolara, neredeyse iki katına çıktı. Rapor, kurumsal yatırımcı gelişimini, kripto para ve Blockchain piyasasının genel büyümesiyle ilişkilendiriyor. Araştırma toplumsal medya ve kripto para alakasını de ele alınıyor…

Raporun öne sürdüğü bir öteki tez, Twitter üzere toplumsal medya platformlarında çeşitli Hollywood ünlülerinin hype trenine katılmasıyla NFT’lerin tanıtımıydı. Flippening, yani “çevirme” olayı, şimdi esaslı kripto para ünitelerine uğramasa da, Cardano’nun (ADA) 5.sıraya gerilemesi yahut Dogecoin’in (DOGE) birinci 10’dan ayrılması örnek verilebilir. Raporun gösterdiği üzere, piyasa bedeli sıralamasında birinci 10 kriptonun %30’u, son 2.5 yıldır sıralamadaki pozisyonlarını koruyor. Ek olarak, 2020’nin sonunda CoinMarketCap’in birinci 10’undan dört proje artık sıralamaya dahil değil. Sonuç olarak analistler, 2021’de bölüme büyük fon girişlerinin yanı sıra, piyasanın hala gelişiminin erken evrelerinde olan nispeten genç bir sanayi olduğunu vurguladı. Bu tıpkı vakitte, yatırımcıların uygun durum tespiti yaptıktan sonra yararlanabilecekleri çok sayıda fırsat olduğu manasına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.