Alt Coin

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kripto Para ve Metaverse Talimatı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen MYK toplantısında, gündemin birinci sırasında kripto para ve metaverse yer alıyordu. Toplantı sonrasında Erdoğan’ın, metaverse ve kripto para alanıyla alakalı üç ayaklı bir çalışma yapılması talimatı verdiği belirtildi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Cumhurbaşkanı, kripto para ve metaverse hakkında konuştu

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik; kripto para, Blockchain ve metaverse bahislerinin MYK’da gündeme geldiğini belirtti. Çelik, “Sayın Genel Liderimiz, bu hususların tüzel alt yapısının çalışılmasıyla ilgili de talimatlar vermiştir, ilgili ünitelerimize,” sözlerini kullandı. Talimat, üç ayaklı bir çalışmayı içeriyor. Toplantıda, metaverse için tedbirler alınması gerektiği de vurgulandı. Bu hususun titizlikle araştırılması gerektiği vurgulandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın metaverse konusunda, “Hassas bir husus, düzgün ve titiz bir çalışma yapılsın” dediği belirtildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinin de katılacağı bir internet formu düzenlemesi konusunda bir talimat verdi ve bu kapsamda metaverse ve kripto paranın yanı sıra, toplumsal medyadaki alım satımların da inceleneceği belirtildi. Bilhassa metaverse’teki arazi alımlarının nasıl yapıldığının gözlemleneceği bildirildi. Kimilerinin Meryem Ana Tapınağı ve kimi müzeleri satın almalarının, bir probleme yol açabileceği belirtildi. Cumhurbaşkanı, bu mevzuda alanın uzmanlarının da çalıştaya davet edilmesi talimatını verdi.

Öte yandan, AK Parti Bilgi ve İrtibat Teknolojilerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Ömer İleri, metaverse ile ilgili bir sunum yaptı. Sunumda birçok toplumsal medya platformunun yakında bu dünyaya taşınabileceği ve kripto paranın da metaverse ile ilişkili olduğu aktarıldı. Buna yönelik olarak parti kurmaylarının “Gelişmeleri takip etmemiz lazım. Temkinli davranmalıyız. Bu alandaki gelişmelerde öncü de olmamız gerekiyor. Lakin, bizim burada yapacağımız her şey o dünyanın ticarileşmiş kısmını yasallaştırmaya dönük de olabilir. Ona da dikkat etmemiz gerekiyor,” sözlerini kullandığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.