Alt Coin

Cumhurbaşkanlığı Yetkilisinden Değerli Metaverse Açıklamaları!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Lideri Ali Taha Koç, Türkiye  Siber Güvenlik Kümelenmesi 3’üncü Dal Zirvesi’nde son vakitlerin en tanınan hususlarından biri olan metaverse hakkında yorumlarını aktardı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Ali Taha Koç: Kendi metaverse alemimiz var

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Lideri Ali Taha Koç, bir tepe sırasında metaverse’e yönelik soru gelmesinin akabinde açıklamalarda bulundu. Koç, “Dünyada yeni teknolojiler çıkacak. Yeni teknolojilere birinci girmek bazen baht olabilir ancak izlemek çok daha mantıklı”, diyerek teknolojileri birinci deneyimleyenlerden olmaktansa, izleyerek stabilleşmesini beklemenin daha uygun olduğunu düşündüklerini söyledi. Öte yandan metaverse’e ve coin’lere yönelik test yaptıklarını, lakin bunun ardındaki sebebin rastgele bir manipülasyon durumunda olaya hakim olmak olduğunu şu sözlerle aktardı:

Test ortamları kurduk, kendi metaverse, coin alemimiz var. Bunları mühendislerimizin gelişmesi, mevzuat yazacağımız vakit olaya hakim olalım diye kullanıyoruz. Manipülasyona çok açık olduğu için dikkatli olmamız lazım.

Kısaca: Metaverse’ün gelişimi ve metaverse’e odaklı kriptolar

Artık dünyayı değiştiren bir fenomen üzere görünen Metaverse, geçmişte yalnızca bir fikirdi. Metaverse’ün temelini oluşturan “İnternet” ve “World Wide Web”in icadından başlayarak, metaverse’e pek çok şeyin katkıda bulunduğunu söyleyebiliriz. Neal Stephenson, Metaverse fikrini 1992’de bir kitabıyla ortaya attı. Akabinde Philip Rosedale ve grubu 2003 yılında “Second Life” isimli birinci çevrim içi sanal platformu yarattı… Metaverse’ün geliştirilmesine yönelik en son ve en kıymetli olaylar, Microsoft’un “Mesh” isimli bir Metaverse’e odaklı platformunu piyasaya sürmesi ve Mark Zuckerberg’in Metaverse’ü İnternet’in geleceği olarak geliştirme kelamı vermesi oldu.

Genel olarak, metaverse, teknolojiyle etkileşim kurma biçimimizin değişmesine ve 3B sanal ortamların evrimine atıfta bulunur. Okuyucularımızın da bildiği üzere metaverse’ün gelişimi kripto para sanayisine de katkıda bulundu ve bu alana odaklı pek çok coin artış yaşadı. Şu sıralar piyasadaki geri çekilmeyle bir arada kırmızı renkte görülse de metaverse coin’leri, ivme kazanıyor. Metaverse’e odaklı tokenlar, metaverse içindeki beşerler tarafından kullanılan para ünitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.